Ermənistanın Azərbaycana qarşı növbəti hərbi təxribatı Yaxın Şərq və Şimali Afrika ölkələrində ərəbdilli mətbuatın diqqət mərkəzindədir.
Misirin “Asiaelyom” informasiya agentliyi, “Əlvəsilə”, “Aldiplomasy” internet nəşrləri, “Rayetmısr” və “Egyptnewsonline” portalları Ermənistanın növbəti hərbi təxribatı barədə Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin xalqa müraciətini, Prezidentin köməkçisi- Prezident Administrasiyasının Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyevin bəyanatını, Müdafiə Nazirliyinin məlumatlarını yayıb.
Qətərin nüfuzlu “Əl Cəzirə” telekanalı Ermənistanın və separatçı, qondarma Dağlıq Qarabağ rejiminin Azərbaycana qarşı növbəti təcavüzü, dinc insanların qətlə yetirilməsi və mülki obyektlərin dağıdılması barədə reportaj yayıb. Telekanalın müxbiri qeyd edib ki, düşmənə layiqli cavab verən Azərbaycan Silahlı Qüvvələri bütün cəbhə boyu əks-hücuma keçib.
Digər nüfuzlu televiziya kanalı – “Əl Ərəbiyə” də Ermənistanın hərbi təcavüzü haqqında reportajı efirə verib. Telekanalın müxbiri qeyd edib ki, Azərbaycan təxribatçı Ermənistanın silahlı qüvvələrinə güclü zərbələr endirir.
Ermənistanın hərbi təcavüzü ərəb ölkələrinin digər mətbuat orqanları – “Arabnews”, “Gulf Times”, “Khaleejtimes”, “Thenational” tərəfindən geniş işıqlandırılıb.

Armenia’s next military provocation against Azerbaijan is in the spotlight of the Arab-language media in Middle East and North African countries.
Egyptian Asiaelyom news agency, AlWasila, AldiploMasy online publications, Rayetmısr and Egyptnewsonline portals covered the Azerbaijani President Ilham Aliyev’s appeal to the nation, the statements made by Hikmat Hajiyev, Assistant to the President of Azerbaijan, and the Azerbaijani Defense Ministry.
Al Jazeera, an influential Qatari TV channel, broadcast a report about the next aggression of Armenia and Karabakh separatists against Azerbaijan, the killing of civilians and the destruction of civilian facilities. A TV reporter noted that having given a worthy response to the enemy, the Azerbaijani Armed Forces launched a counteroffensive operation along the entire front.
Another influential TV channel Al Arabiya aired a report on Armenia’s military aggression.
Armenia’s military aggression against Azerbaijan was also widely covered by other media outlets of Arab countries – Arabnews, Gulf Times, Khaleejtimes, The National.