Ermənistanın Azərbaycana qarşı növbəti hərbi təxribatı Yaxın Şərq və Şimali Afrika ölkələrində ərəbdilli mətbuatın diqqət mərkəzindədir.
Misirin “Asiaelyom” informasiya agentliyi, “Əlvəsilə”, “Aldiplomasy” internet nəşrləri, “Rayetmısr” və “Egyptnewsonline” portalları Ermənistanın növbəti hərbi təxribatı barədə Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin xalqa müraciətini, Prezidentin köməkçisi- Prezident Administrasiyasının Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyevin bəyanatını, Müdafiə Nazirliyinin məlumatlarını yayıb.
Qətərin nüfuzlu “Əl Cəzirə” telekanalı Ermənistanın və separatçı, qondarma Dağlıq Qarabağ rejiminin Azərbaycana qarşı növbəti təcavüzü, dinc insanların qətlə yetirilməsi və mülki obyektlərin dağıdılması barədə reportaj yayıb. Telekanalın müxbiri qeyd edib ki, düşmənə layiqli cavab verən Azərbaycan Silahlı Qüvvələri bütün cəbhə boyu əks-hücuma keçib.
Digər nüfuzlu televiziya kanalı – “Əl Ərəbiyə” də Ermənistanın hərbi təcavüzü haqqında reportajı efirə verib. Telekanalın müxbiri qeyd edib ki, Azərbaycan təxribatçı Ermənistanın silahlı qüvvələrinə güclü zərbələr endirir.
Ermənistanın hərbi təcavüzü ərəb ölkələrinin digər mətbuat orqanları – “Arabnews”, “Gulf Times”, “Khaleejtimes”, “Thenational” tərəfindən geniş işıqlandırılıb.

Очередная военная провокация Армении против Азербайджана в центре внимания арабоязычной прессы стран Ближнего Востока и Северной Африки.
Египетское информационное агентство Asiaelyom, интернет-издания «Алвасила», «Алдипломасы», порталы «Райетмыср» и «Египтньюсонлайн» опубликовали обращение Президента Азербайджана Ильхама Алиева к народу, в котором говорилось об очередной военной провокации Армении, а также заявление Помощника Президента - заведующего отделом по вопросам внешней политики Администрации Президента Хикмета Гаджиев и информацию Минобороны.
Влиятельный катарский телеканал «Аль-Джазира» передал репортаж об очередной агрессии Армении и сепаратистского, так называемого, «нагорно-карабахского» режима против Азербайджана, убийствах мирных людей и разрушении гражданских объектов. Корреспондент телеканала отметил, что Вооруженные силы Азербайджана перешли в контрнаступление по всему фронту.
Другой влиятельный телеканал - "Аль-Арабия" также показал репортаж о военной агрессии Армении. Корреспондент телеканала отметил, что Азербайджан наносит сильные удары по вооруженным силам агрессорской Армении.