Qırğızıstanın goldenbridgenews.com və turktoday.info portalları ermənilərin cəbhə xəttindəki təxribatları ilə bağlı materiallar yayıb.
Portallar “Hikmət Hacıyev: Ermənistanın yaşayış məntəqələrini, mülki əhalini qəsdən hədəfə alması beynəlxalq humanitar hüququn kobud surətdə pozulmasıdır”, “Ermənistan silahlı qüvvələrinin atəş nöqtələri susdurulur və döyüş fəaliyyətinin qarşısı alınır”, “Ermənistan silahlı qüvvələri bütün cəbhə boyu genişmiqyaslı təxribat törədib”, “Bütün cəbhə boyu qoşunlarımız əks-hücum əməliyyatına başlayıb” sərlövhəli materialları rus dilində çap edib.
Yazılarda bildirilir ki, sentyabrın 27-də saat 06:00 radələrində Ermənistan silahlı qüvvələri genişmiqyaslı təxribat törədərək cəbhəboyu zonada yerləşən Azərbaycan Ordusunun mövqelərini və yaşayış məntəqələrimizi iriçaplı silahlar, minaatanlar və müxtəlif çaplı artilleriya qurğularından intensiv atəşə tutub.
Qeyd edilir ki, cəbhənin ən gərgin Tərtər-Ağdam və Füzuli-Cəbrayıl istiqamətlərində yerləşən ön xətt hərbi hissələri, raket və artilleriya bölmələri, cəbhə aviasiyası, zirehli texnika və digər qoşun növlərinin qarşılıqlı fəaliyyəti ilə Ermənistan silahlı qüvvələrinin atəş nöqtələri susdurulur və döyüş fəaliyyətinin qarşısı alınır.

Кыргызские порталы goldenbridgenews.com и turktoday.info опубликовали материалы, связанные с провокациями армян на передовой.
Порталы публиковали материалы на русском языке с заголовками: «Хикмет Гаджиев: Преднамеренные обстрелы Арменией жилых кварталов и мирного населения являются грубым нарушением международного гуманитарного права», «Подавляются огневые точки ВС Армении с целью предотвращения дальнейших боевых действий», «Вооруженные силы Армении совершили крупномасштабную провокацию по всему фронту», «По всему фронту азербайджанские войска перешли в контрнаступательную операцию».
В материалах сообщалось, что 27 сентября около 06:00 вооруженные силы Армении предприняли широкомасштабную провокацию и подвергли интенсивному обстрелу позиции азербайджанской армии, расположенные в прифронтовой зоне из крупнокалиберных орудий, минометов и артиллерийских установок различного калибра.
Отмечается, что передовые воинские части, ракетно-артиллерийские части, фронтовая авиация, бронетехника и другие рода войск, находящиеся на наиболее напряженных Тертерско-Агдамском и Физулинско-Джебраильском направлениях фронта, подавляют огневые точки вооруженных сил Армении с целью предотвращения боевой активности противника.