Cəbrayılın azadlığı: İrəvanın "yalan maşın"ı yenə ifşa edildi
Ermənilərin "yalan maşın"ı kimi ad çıxarmış Müdafiə Nazirliyinin təmsilçisi Artsrun Ovannisyan informasiya savaşında verdiyi bəyanatın "barıt"ını bir qədər çox etdi. O, Cəbrayılın azad edilməsi məlumatının doğru olmaması barədə bəyanat yaydı.
Nəinki Artsrun, Müdafiə Nazirliyinin mətbuat katibi Şuşan Stepanyan, keçmiş qondarma rejimin- “Artsax prezidenti”nin “mətbuat katibi” Vaqram Poqosyan da Suqovuşanın və Cəbrayılın azad olunması barədə Azərbaycan tərəfinin yaydığı məlumatın “feyk-xəbər” olduğunu bildirdilər. Əslində isə özləri ən yüksək səviyyədə "feyk-xəbər" yaymış oldular.
Müharibənin 8-ci günündə Azərbaycanın Suqovuşan və Cəbrayılın azad olunması barədə əsl həqiqəti əks etdirən xəbər və görüntülər yayması Ermənistanın “rəsmi” qaydada verdiyi təkziblərin sonda ifşası ilə nəticələndi. Bu isə İrəvanın informasiya müharibəsi müstəvisində növbəti iflasının göstəricisidir.

Artsrun Hovhannisyan, Armenian Ministry of Defence representative, who has made a name of the ‘fake machine’ for himself, has slightly overdone the ‘gunpowder’ in his latest statement in the information war. He has released a statement on Jabrayil’s liberation being untrue.
The statement does not stop at Artsrun, though. The press secretary of the MoD Shushan Stepanyan and the ‘press secretary’ of the ‘President of Artsakh’, the former so-called regime, Vagram Pogosyan have also claimed that the information circulated by Azerbaijan about the recovery of Sugovushan and Jabrayil is fake news. They have thus become fakers at the highest level possible.
As Azerbaijan released news and images of the truth, of Sugovushan and Jabrayil being liberated, on the 8th day of the war, the ‘official’ denials by Armenia were formally exposed, which is yet another bankruptcy for Yerevan in information warfare.