Elçin Əmirbəyov: Beynəlxalq ictimaiyyətin Ermənistanın müharibə cinayətlərinə qarşı kifayət qədər reaksiyasının olmaması təəssüf doğurur
Təəssüf ki, beynəlxalq ictimaiyyətin Ermənistanın törətdiyi müharibə cinayətlərinə qarşı kifayət qədər reaksiyası yoxdur. Siz Gəncədə Ermənistanın beynəlxalq müharibə cinayəti törətdiyinin şahidi oldunuz.
Bu sözləri oktyabrın 14-də Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidentinin köməkçisi Elçin Əmirbəyov xarici ölkələrin səfirləri, Azərbaycanda akkreditə olunmuş xarici hərbi attaşelər və beynəlxalq təşkilatların ölkəmizdəki nümayəndələri üçün keçirilən brifinqdə söyləyib.
Elçin Əmirbəyov deyib ki, Azərbaycan öz əhalisinin təhlükəsizliyini təmin etmək üçün lazımi qabaqlayıcı addımlar atmağa hazırdır. Ermənistan atəşkəs rejiminə əməl etməli, işğal olunmuş ərazilərdən öz qoşunlarını çıxarmalıdır. Yalnız bu halda münaqişə sülh yolu ilə öz həllini tapacaq. Sülh yolu ilə də olmasa, Azərbaycan hərbi yolla öz ərazisini işğaldan azad edəcək.

Unfortunately, int’l pressure on Armenia related to its war crimes - insufficient - Assistant to Azerbaijani first VP
Unfortunately, international pressure on Armenia in connection with its war crimes is insufficient, Assistant to the Azerbaijani First Vice President Elchin Amirbayov said.
Amirbayov made the remark at the briefing for representatives of foreign military attaches and international organizations accredited in Azerbaijan (UN, EU, ICRC).
“You have personally witnessed the international war crimes committed by Armenia in Azerbaijan’s Ganja city,” assistant to the Azerbaijani first vice president added. “Azerbaijan is ready to take all preventive steps to ensure the safety of its population.”
"Armenia must comply with the ceasefire regime, withdraw its troops from the occupied territories,” Amirbayov added. “Only in this case, the conflict will be resolved peacefully. Otherwise, Azerbaijan will liberate its territory from occupation by military means."