Ermənistan silahlı qüvvələrinin illər uzunu həyata keçirdiyi işğalçılıq siyasəti və mülki əhalini atəşə tutması beynəlxalq hüquqa təhdiddir. Buna görə regiondakı bütün xoşagəlməz hadisələrə görə Ermənistan məsuliyyət daşıyır. Türkiyə hər zaman olduğu kimi Azərbaycanın yanında olacaqdır.
Bu ifadələr Ermənistanın hərbi təxribatları nəticəsində iki ölkə arasında yaranmış gərgin vəziyyətlə bağlı Türkiyənin aparıcı kütləvi informasiya vasitələrində yayılmış məlumatlarda əksini tapıb.
Anadolu agentliyi, TRT HABER, A HABER, Haber Global telekanalları və digər media orqanlarının Ermənistan və Azərbaycan arasındakı gərginliyin səbəb və məqsədləri ilə bağlı geniş analitik xarakterli reportajlar yaymaqda davam edirlər. Diqqətə çatdırılır ki, Ermənistan silahlı qüvvələri azğınlaşmış şəkildə sərhəd bölgəsində mülki azərbaycanlıları hədəf alıb. Azərbaycan Ordusu müdafiə tədbirlərini gücləndirmək və cəza tədbirləri həyata keçirmək məcburiyyətindədir.

The policy of aggression Armenia has been pursuing for many years and the shelling of civilians by Armenian armed forces is a threat to international law, Turkey’s media outlets say.
Responsibility for all unpleasant events in the region entirely lies with Armenia. Turkey, as always, stands by Azerbaijan, according to media reports.
Anadolu Agency, TRT Haber, A Haber, Haber Global TV channels and other media outlets continue to broadcast analytical reports on the causes of the escalation of tensions between Armenia and Azerbaijan. They note that Armenian armed forces barbarically keep targeting the civilian population of Azerbaijan. The Armenian Army is to strengthen defense measures and take punitive measures.