Şövkət Əziz Prezident İlham Əliyevə məktub ünvanlayıb
Nizami Gəncəvi Beynəlxalq Mərkəzinin üzvü Şövkət Əziz Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə məktub ünvanlayıb.
Biz, ölkənizin dostları olaraq Azərbaycan Respublikasının Dağlıq Qarabağ ərazisində baş verən ən son münaqişədən narahatıq. Günahsız insanların, xüsusi ilə də uşaqların ölümü qəbul edilməzdir. Beynəlxalq ictimaiyyət BMT Təhlükəsizlik Şurasının 822, 853, 874 və 884 saylı qətnamələrinin dərhal yerinə yetirilməsinin vacibliyini xatırlatmaqla Ermənistana daha fəal surətdə təsir etməlidir.
Biz, Nizami Gəncəvi Beynəlxalq Mərkəzi adından BMT-nin Baş katibinə bəyanat göndərərək erməni təcavüzkarların Azərbaycan ərazilərindən dərhal çıxarılmasına və təcili atəşkəsə çağırış edirik. Biz, həmçinin həmsədrimiz Vayra Vike-Freyberqanın BMT-nin xüsusi nümayəndə təyin edərək Təhlükəsizlik Şurasına hesabat verməsi təklifini dəstəkləyirik.

Former PM of Pakistan sends letter to Azerbaijani president
Shaukat Aziz, Former Prime Minister of Pakistan, Member of the Nizami Ganjavi International Center sent a letter to Azerbaijani President Ilham Aliyev.
We, friends of your country concerned with recent conflict in the territory of Azerbaijan Republic, Nagorno-Karabakh, death of innocent people, especially children can’t be accepted. International community should play an active role and influence on Armenia, with remembering UN Security Council Resolutions 822, 853, 874 and 884 should be fulfilled immediately.
At NGIC we sent Statement to the Secretary-General of the UN, urging for an urgent ceasefire in the world. I also support initiative of Madame President Vaira Vike-Freiberga our co-chair, UN should appoint special representative and have a report at UN Security Council.