Düşmənin atdığı mərmi Goranboyun Yenikənd kənd sakininin evinə düşüb (Azərtac)
Düşmənin atdığı top mərmisi rayonun Yenikənd kəndində Seymur Mustafayevin evinə düşüb. Evə ciddi ziyan dəyib.
Ev sahibinin qardaşı Səbuhi Mustafayev bildirib ki, hadisə səhər saatlarında baş verib. Ev və içindəki əşyalar yararsız hala düşüb: “Xoşbəxtlikdən evdə olan qardaşım həyətdə imiş. Ermənilər kəndi hədəf alırlar. Özü də ancaq mülki əhalini. Atılan bəzi raketlər partlamayıb. Düşmənin fikri sakinləri qorxutmaqdır. Amma kənddən heç kim çıxası deyil. Hamı öz evindədir. Çünki biz düşməndən qorxmuruq”.
Kənd sakini Əkbər Abdullayev də kənddə heç kimin öz evini tərk etmədiyini bildirib: “Düşmənin atdığı mərmilərdən qorxmuruq. Özüm bu ərazilərdə beş il döyüşmüşəm. Hazırda da doğma kəndimdəyəm. Ermənilərin atdığı top qohumumun evinə düşüb. Həmin vaxt evdə kimsə olmayıb. Ermənistan ordusu kəndi atəşə tutmaqda davam edir. Amma buna baxmayaraq, kəndimizi qoyub heç yana getmirik, Azərbaycan Ordusuna güvənirik”.
Ermənilərin ancaq mülki şəxsləri atəşə tutduğunu deyən Ə.Abdullayev qeyd edib ki, düşmən Azərbaycan əsgəri ilə döyüşə girməkdən qorxur deyə, sakinləri hədəf alır: “Ordumuzun döyüş ruhu yüksəkdir. Düşmənə layiqli cavab verir. Azərbaycan əsgəri ilə fəxr edirik”, - deyə o vurğulayıb.

Вражеский снаряд попал в дом жителя села Еникенд Геранбойского района (Азертадж)
Армянская армия продолжает подвергать артиллерийскому обстрелу населенные пункты Геранбойского района.
Вражеский артиллерийский снаряд попал в дом жителя села Еникенд Сеймура Мустафаева. Дому нанесен серьёзный ущерб.
Брат владельца дома Сабухи Мустафаев сообщил, что событие произошло утром. Дом и находящиеся внутри предметы оказались в непригодном состоянии. «К счастью, мой брат в этот момент был во дворе. Армяне взяли село на прицел. Причем только гражданское население. Запушенные ими некоторые ракеты не взорвались. Враг хочет напугать население. Но никто не покидает село. Все сидят у себя дома. Потому что мы не боимся врага».
Житель села Акбер Абдуллаев также отметил, что никто в селе не покинул свой дом: «Мы не боимся вражеских снарядов. Я сам 5 лет воевал в этих краях. На данный момент я нахожусь в родном селе. Артиллерийский снаряд армян попал в дом моего родственника. В тот момент дома никого не было. Армия Армении продолжает обстреливать село. Несмотря на это, мы не оставим наше село. Мы полагаемся на армию Азербайджана».
Подчеркнув, что армяне стреляют только по гражданским лицам, А.Абдуллаев сказал, что враг боится вести бой с азербайджанским солдатом, поэтому берет на прицел жителей: «Боевой дух нашей армии высок. Она достойно отвечает врагу. Мы гордимся азербайджанским солдатом».