Düşmən Horadizdə onlarla mülki şəxsin evinə və obyektlərinə ziyan vurub (Azərtac)
Düşmən Horadiz şəhərində bir sıra evləri və obyektləri artilleriya atəşinə tutub. Nəticədə bir neçə ev, geyim və tikinti materialları mağazası, yeməkxana, dərzi sexi, stomatoloq binası ciddi ziyan görüb.
Horadiz sakinləri düşmənin dinc sakinləri hədəf almasına baxmayaraq, doğma yurdlarını tərk etməyəcəklərini və qələbə sorağını eşidəcəkləri günün uzaqda olmadığını vurğulayıblar. Onlar qüdrətli Azərbaycan Ordusuna güvəndiklərini və Ali Baş Komandan İlham ƏIiyevin ətrafında sıx birləşdiklərini bildiriblər.
Horadiz şəhər sakini Məhərrəm İbişov deyib: “Top mərmisi atılanda xoşbəxtlikdən evdə deyildik. Qonşuluqdakı evlərə də ciddi ziyan dəyib. Buna baxmayaraq biz Azərbaycan əsgərinə güvənərək, öz ata-baba yurdumuzu tərk etmirik. İnşallah zəfər bizimlədir”.
Şəhər sakini Rahilə Mürşüdova da eyni fikirdədir. “Ermənilər bizim ordudan qorxur, ona görə də mülki şəxsləri hədəf seçir. Lakin qüdrətli ordumuz onlara layiqli cavab verir”, - deyə o qeyd edib.

Враг нанес ущерб десяткам гражданских лиц и объектам в Горадизе (Азертадж)
Враг подверг в городе Горадиз ряд домов и объектов артиллерийскому обстрелу. В результате несколько домов, магазинов одежды и стройматериалов, столовая, швейный цех получили повреждения.
Несмотря на обстрелы мирного населения, жители Горадиза заявили, что не покинут родной край и в скором времени ждут новостей о победе. Они полагаются на сильную азербайджанскую армию и призывают тесно сплотиться вокруг Верховного главнокомандующего Ильхама Алиева.
Житель города Горадиз Магеррам Ибишов сказал: «К счастью, в момент попадания артиллерийского снаряда, мы не были дома. Домам по соседству также нанесен серьезный урон. Мы полагаемся на азербайджанского солдата и не покидаем землю наших предков. Иншаллах, победа за нами».
Жительница города Рахиля Муршудова разделяет его мнение: Армяне боятся нашей армии, поэтому стреляют по мирным жителям. Но наша могущественная армия дает им достойный ответ.