Erməni faşizmi davam edir: Arayatlı kəndində evlərə ciddi ziyan dəyib (Azərtac)
Erməni təxribatı nəticəsində sentyabrın 27-dən başlayan döyüşlər zamanı mülki şəxsləri hədəfə alan düşmən Füzulinin Arayatlı kəndini də artilleriya atəşinə tutub.
Atılan mərmilər nəticəsində bir neçə evə ziyan dəyib.
Kənd sakini Vüqar Xudiyev bildirib ki, düşmən tərəfindən atılan mərmi həyətinə düşüb. Evin damı, divarları, həmçinin həyətdə olan traktor, su boruları yararsız vəziyyətə düşüb.
Həmçinin erməni faşistləri Füzulidə yerləşən ölkə əhəmiyyətli tarix-memarlıq abidəsi olan Şeyx Babı türbəsini də hədəfə alıb. Türbəyə ciddi ziyan dəyib. Tarixi abidənin fasadı zədələnib və nəticədə türbə qəzalı vəziyyətə düşüb.

Продолжается армянский фашизм – домам в селе Араятлы нанесен серьезный ущерб (Азертадж)
В результате армянской провокации, начиная с 27 сентября, в ходе военных действий враг, взявший на прицел гражданское население, также подверг обстрелу село Араятлы Физулинского района.
В результате попадания снарядов пострадали несколько домов.
Житель села Вугар Худиев отметил, что вражеский снаряд попал во двор его дома. Крыша и стены дома, находящийся во дворе трактор, водопроводные трубы пришли в непригодное состояние.
Армянские фашисты также взяли на прицел мавзолей Шейх Бабы – расположенный в Физули историко-архитектурный памятник. Мавзолею нанесен серьезный ущерб. Пострадал фасад памятника, в результате чего мавзолей пришел в непригодное состояние.