Erməni hərbçilərinin müharibə cinayətləri: Düşmən dinc sakinləri hədəf alır (Azərtac)
Erməni silahlı qüvvələri əhalinin kompakt olduğu məntəqələri - rayon və kənd mərkəzlərini, mülki infrastruktur obyektlərini – yaşayış evlərini, xəstəxanaları, tibb məntəqələrini, məktəb binalarını, uşaq bağçalarını, dövlət qurumlarının inzibati binalarını, təsərrüfat təyinatlı əraziləri ağır artilleriya qurğularından intensiv atəşə tutmaqda davam edir.
Ermənistan hərbi birləşmələrinin növbəti dəfə ağır artilleriyadan Tərtər şəhərini intensiv atəşə tutması nəticəsində sentyabrın 30-da saat 8 radələrində dövlət qurumlarının inzibati binalarının yaxınlığına top mərmisinin düşməsi nəticəsində 7 nəfər mülki şəxs müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri alaraq xəstəxanalara yerləşdirilib, o cümlədən mülki infrastruktur obyektlərə külli miqdarda ziyan vurulub.

Военные преступления армянских военнослужащих: враг обстреливает мирных жителей (Азертадж)
Армянские вооруженные силы продолжают подвергать интенсивному обстрелу из тяжелых артиллерийских установок пункты компактного проживания населения – районные и сельские центры, гражданские инфраструктурные объекты – жилые дома, больницы, медицинские пункты, здания школ, детские сады, административные здания государственных структур, территории хозяйственного назначения.
В результате взрыва пушечного снаряда 30 сентября в 8 часов утра близ административных зданий государственных структур во время очередного тяжелого артиллерийского обстрела военными формированиями Армении города Тертер 7 гражданских лиц получили телесные повреждения различной степени и помещены в больницы, в том числе гражданским инфраструктурным объектам нанесен серьезный ущерб.