Beynəlxalq ictimaiyyət erməni faşistlərinin dinc sakinləri hədəf almasına hələ də göz yumur: Tərtərin Seydimli kəndindən görüntülər (Azərtac)
Cəbhə boyunca erməni silahlıları tərəfindən təxribatlar davam edir və Azərbaycan ordusunun hərbçiləri tərəfindən düşmənə layiqli cavab verilir.
Erməni hərbçilərinin artilleriya atəşinin hədəfi bu dəfə Tərtərin Seydimli kəndi olub. Bu gün atəşə məruz qalan kənddə evlərə ciddi ziyan dəyib, infrastruktur sıradan çıxıb.
Ermənistan hərbi birləşmələrinin növbəti dəfə ağır artilleriyadan Tərtər şəhərini intensiv atəşə tutması səbəbindən sentyabrın 30-da saat 08 radələrində dövlət qurumlarının inzibati binalarının yaxınlığına top mərmisinin düşməsi nəticəsində 7 nəfər mülki şəxs müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri alaraq xəstəxanalara yerləşdirilib, o cümlədən mülki infrastruktur obyektlərə külli miqdarda ziyan vurulub.
Qeyd edək ki, düşmənin silahlı qüvvələrinin dinc Azərbaycan əhalisinin sıx yaşadığı əraziləri növbəti dəfə ağır artilleriyadan atəşə tutması nəticəsində hazırkı vaxtadək mülki əhalidən ümumilikdə 12 nəfər həlak olub, 35 nəfər isə müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri alaraq xəstəxanalara yerləşdirilib.
Təcavüzkar Ermənistanın mülki obyektləri atəşə tutması nəticəsində 66 yaşayış evi, 8 mülki obyekt yararsız vəziyyətə düşüb, çoxsaylı xırda və iribuynuzlu heyvanlar tələf olub.

Int’l community keeps turning blind eye to shelling of civilians by Armenian fascists: Photos from Tartar’s Seydimli village (AZERTAC)
The Armenian armed forces continue provocations along the front. The Azerbaijani Army is giving a worthy response to the enemy.
This time, Armenian troops shelled Seydimli village, Tartar district, inflicting heavy damage to houses and infrastructure.
The Armenian armed forces keep intensively shelling the densely populated areas – district and village centers, civilian facilities – houses, hospitals, medical centers, school buildings, kindergartens, administrative buildings of state bodies and agricultural facilities.
As a result of Armenia’s shelling of Tartar city on September 30, at around 08:00, seven civilians were injured and hospitalized, and infrastructure facilities were heavily damaged.
Until now, 12 Azerbaijani civilians have been killed and 35 others injured as a result of another act of aggression by Armenia. Moreover, 66 houses and 8 civilian facilities have been damaged.