Ağcabədinin kəndlərində onlarla ev dağılıb, yaralananlar var: Dünya bu barbarlığa hələ də səssiz qalır (Azərtac)
İşğalçı Ermənistanın silahlı qüvvələri Azərbaycan əhalisinin sıx yaşadığı yaşayış məntəqələrini, mülki obyektləri, o cümlədən fərdi və çoxmənzilli yaşayış binalarını, təsərrüfatları ağır artilleriya qurğularından atəşə tutmağa davam edir. Bunun nəticəsində mülki obyektlərə, dinc əhalinin, eləcə də dövlət əmlakına külli miqdarda ziyan vurulub.
Düşmənin artilleriya atəşi nəticəsində Ağcabədi rayonunun Hindarx qəsəbəsində, Göyük, Hacılar, Minəxorlu, Arazbar, Yuxarı Qiyaməddinli, Poladlı, Biləğan, Sarıcalı, Boyat kəndlərində onlarla ev dağılıb, yaralananlar var. Həmçinin infrastruktura ziyan dəyib, mal-qara tələf olub.

В селах Агджабеди разрушены десятки домов, есть раненые: мир до сих пор молчит об этом варварстве (Азертадж)
Вооруженные силы оккупанта Армении продолжают вести сильный артобстрел по населенным пунктам, гражданским объектам, в том числе частным и многоквартирным жилым домам, и фермерским хозяйствам, где компактно проживает население Азербайджана. В результате был нанесен большой ущерб гражданским объектам, гражданским лицам, а также государственному имуществу.
В результате артиллерийского обстрела противника в поселке Гиндрах, селах Гёюк, Гаджилар, Минахорлу, Аразбар, Юхары Гиямеддинли, Поладлы, Билаган, Сарыджалы, Боят Агджабединского района разрушены десятки домов, есть раненые среди мирного населения. Инфраструктура также была повреждена, погиб крупный рогатый скот.