Gənclərimiz ön cəbhədə döyüşməyə hazırdır
Sentyabrın 27-də saat 06:00 radələrindən etibarən Ermənistan silahlı qüvvələri genişmiqyaslı təxribat törədərək cəbhəboyu zonada yerləşən Azərbaycan Ordusunun mövqelərini və yaşayış məntəqələrimizi iriçaplı silahlar, minaatanlar və müxtəlif çaplı artilleriya qurğularından intensiv atəşə tutur.
Bu barədə Gənclər və İdman Nazirliyinin bəyanatında bildirilib.
Bəyanatda qeyd olunub ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi altında Azərbaycan ordusu dərhal genişmiqyaslı əks hücum əməliyyatlarına başlayıb:
"Düşmən qısa müddət ərzində layiqli cavabını alıb, böyük itkilər verib. Azərbaycan ordusu 7 kəndimizi, Murov dağı silsiləsindəki Murov zirvəsi və Talış kəndi ətrafındakı bir neçə əlverişli yüksəkliyi işğalçı qüvvələrdən təmizləyib. Ordumuzun zəfərlərindən qürur duyaraq, uzun illərdi bütün sahələrdə aktiv iştirak edən gənclərimiz, saysız-hesabsız beynəlxalq yarışlarda qələbələr qazanıb, bayrağımızı yüksəldərək himnimizi səsləndirən idmançılarımız adından bildiririk ki, biz hər zaman olduğu kimi Prezdient İlham Əliyevin siyasətini dəstəkləyirik. Hər bir gəncimiz, yaşından asılı olmayaraq idman ictimaiyyətinin hər bir üzvü Ali Baş Komandanın ətrafında sıx birləşib. İstənilən an ordumuza qoşulmağa, ön cəbhədə döyüşməyə hazırdır. "Bu işğala son qoyulmalıdır və qoyulacaq! Biz haqq yolundayıq. Bizim işimiz haqq işidir. Biz zəfər çalacağıq. Qarabağ bizimdir, Qarabağ Azərbaycanındır!". Ali Baş komandanın bu sözləri hər bir azərbaycanlının hədəfi, amalı, arzusudur".

Наша молодежь готова сражаться на передовой
27 сентября примерно с 06:00 вооруженные силы Армении начали широкомасштабную провокацию и вели интенсивный обстрел из крупнокалиберного оружия, минометов и артиллерии разного калибра позиций Азербайджанской Армии, находящихся в прифронтовой полосе, и наших населенных пунктов.
Об этом говорится в сообщении Министерства молодежи и спорта.
В заявлении отмечалось, что под руководством Президента Азербайджанской Республики, Верховного Главнокомандующего Ильхама Алиева Азербайджанская Армия незамедлительно начала широкомасштабную контрнаступательную операцию:
«Противник в короткие сроки получил достойный ответ и нанес большие потери. Азербайджанская Армия очистила от оккупационных сил 7 наших сел, пик Муров на Муровдагском хребте и несколько выгодных высот вокруг села Талыш. О победах нашей армии, нашей молодежи, активно участвовавшей во всех сферах на протяжении многих лет от имени наших спортсменов, выигравших бесчисленное количество международных соревнований и поднявших наш флаг и исполнивших наш гимн, мы говорим, что поддерживаем политику Президента Ильхама Алиева, как всегда. Каждый молодой человек, каждый член спортивной общественности, независимо от возраста, тесно сплочен вокруг Верховного Главнокомандующего. Они готовы в любой момент присоединиться к нашей армии, готовы пойти сражаться на фронт.
«Оккупации будет положен конец! Мы на справедливом пути. Наше дело правое. Мы победим! Карабах наш, Карабах - это Азербайджан!». Эти слова Верховного Главнокомандующего являются целью, задачей и мечтой каждого азербайджанца», -говорилось в заявлении министерства.