Nazir Cenevrədə ATƏT-in Minsk qrupunun həmsədrləri ilə görüşüb
Oktyabrın 30-da Xarici İşlər naziri Ceyhun Bayramovun Cenevrədə ATƏT-in Minsk qrupunun həmsədrləri ilə görüşü keçirilib.
Görüş zamanı nazir Azərbaycanın mövqeyi barədə məlumat verərək, Ermənistanın destruktiv əməlləri, mülki şəxslərin və yaşayış məntəqələrinin hədəfə alındığı, dinc əhaliyə qarşı qadağan olunmuş silahlardan istifadə edildiyi və müharibə cinayətlərinin törədildiyini qarşı tərəfin diqqətinə çatdırıb.
Daha sonra ATƏT-in Minsk qrupunun həmsədrləri, Azərbaycan və Ermənistan Xarici İşlər nazirləri arasında görüş başlayıb. Görüş hazırda davam edir.

Состоялась встреча главы МИД Азербайджана с сопредседателями Минской группы ОБСЕ
30 октября 2020 года в Женеве состоялась встреча министра иностранных дел Джейхуна Байрамова с сопредседателями Минской группы ОБСЕ.
В ходе встречи министр проинформировал собеседников о позиции Азербайджана, довел до сведения другой стороны информацию о деструктивных действиях Армении, атаках на гражданских лиц и населенные пункты, применении запрещенного оружия против мирного населения, совершении военных преступлений.
Затем началась встреча между сопредседателями Минской группы ОБСЕ и министрами иностранных дел Азербайджана и Армении. В настоящее время встреча продолжается.