“OBA” marketlər şəbəkəsi haqq mübarizəsində ordumuzun və xalqımızın yanındadır
“OBA” marketlər şəbəkəsi bu çətin, lakin şərəfli bir dönəmdə daim ölkəsinə və xalqına həm mənəvi, həm də maddi dəstəyini verməkdə davam edir.
“OBA” marketlər şəbəkəsinin də daxil olduğu Veysəloğlu Şirkətlər Qrupu Azərbaycan torpaqlarının azad edilməsi uğrunda şücaətlə döyüşən ordumuza dəstək məqsədilə Silahlı Qüvvələrə Yardım Fonduna 1 milyon manat vəsait köçürüb.
Qeyd edək ki, Azərbaycanda Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış üzrə Dövlət Xidməti tərəfindən ehtiyatda olan hərbi vəzifəlilərin çağırışına “OBA” marketlər şəbəkəsinin işçiləri də dərhal cavab verib. Hazırda şirkətin yüzlərlə əməkdaşı səfərbər olaraq ordu sıralarında Vətənin müdafiəsindədir. “OBA” marketlər şəbəkəsi də öz növbəsində hərbi xidmətdə olan əməkdaşlarının qanun çərçivəsində qeyd olunduğu kimi, əmək haqlarını ödəyir və əməkdaşlarının ailəsinə dəstək olmaq üçün onlarla görüşlər keçirir.
Bundan əlavə, “OBA” marketlər şəbəkəsinin bir çox əməkdaşının könüllü olaraq yer aldığı əsgərlərimizə yardım kampaniyası çərçivəsində böyük bir məbləğdə maddi vəsait yığılıb. Toplanmış vəsait hesabına isə Azərbaycan Ordusuna dəstək məqsədilə alt geyimləri, corab, əlcək, papaq, tibbi vasitələr və müxtəlif adda siqaret alınıb. Alınan vəsaitlər şirkətin rəhbərliyinin də iştirakı ilə sərhəd bölgələrindəki “N” saylı hərbi hissəyə təhvil verilib. “OBA” marketlər şəbəkəsinin əməkdaşları tərəfindən həyata keçirilən əsgərlərimizə yardım kampaniyası isə hazırda davam edir.
Azərbaycan Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı və Müdafiə Nazirliyinin müharibə şəraitində informasiyanın konfidensiallığının qoruması ilə bağlı göstərişlərini rəhbər tutaraq “OBA” marketlər şəbəkəsinin əsgər və şəhid əməkdaşları ilə bağlı məlumatları açıqlamır, lakin şəhid ailələri ilə görüşərək öz dəstəyini və birliyini nümayiş etdirir.
Onu da qeyd edək ki, 2020-ci il 11 oktyabr tarixində Ermənistan silahlı qüvvələri tərəfindən Cocuq Mərcanlı kəndinə olan hücumlar zamanı düşmən zərbələrindən biri də Cocuq Mərcanlı kəndində yerləşən “OBA” marketə tuş gəlib. Nəticədə mağaza tamamilə yararsız hala gəlsə də, xoşbəxtlikdən hadisə zamanı marketin fəaliyyəti müvəqqəti dayandırıldığı üçün xəsarət alan olmayıb. “OBA” marketlər şəbəkəsinin İctimaiyyətlə Əlaqələr şöbəsi məsələyə münasibət bildirərək, hər bir qarış torpağımızın işğaldan azad edilməsi və Cocuq Mərcanlı da daxil olmaqla, bütün torpaqlarımızda yeni “OBA” marketlərinin açılışının həyata keçirməyi səbirsizlə gözlədiklərini bildiriblər.
“OBA” marketlər şəbəkəsi bir daha bəyan edir ki, Azərbaycanın ərazi bütövlüyü uğrunda dövlətimizin atdığı addımları dəstəkləyir və daim ordumuzun, xalqımızın yanındadır.

OBA Store Chain Stands with Our Army and People in our Fight for Justice
OBA store chain continues to show moral and financial support to our country and people in our challenging, yet honourable period of our history. Veyseloglu Group of Companies, parent company of OBA store chain, has transferred 1 million AZN to the Armed Forces Relief Fund to support our army, currently fighting bravely for the liberation of Azerbaijani lands.
Employees at OBA chain immediately responded to the mobilization call for military personnel in reserve. Hundreds of employees of the company are currently defending the Motherland in the army ranks. OBA chain continues to pay the salaries of its serving employees, as stipulated by law, and regularly meets with their families to show them all available support.
Moreover, OBA stores have also launched a campaign to raise funds for our soldiers at the frontline. The funds were allocated to purchase underwear, socks, gloves, hats, medical supplies, various cigarettes and such. The company employees, including the management, personally delivered the supplies to the ‘N’ military unit at the borderline. The fundraising campaign to support our soldiers is currently ongoing.
Guided by the instructions of the President of Azerbaijan, Supreme Commander-in-Chief of the Armed Forces and the Ministry of Defence on confidentiality of information in wartime, OBA chain of stores does not disclose any data on soldiers and martyred employees, but continues to support them by all means and to meet with their families.
As the Armenian armed forces attacked Jojug Marjanli village on 11 October 2020, one of the enemy strikes hit the OBA market in the village. Although the store itself was rendered completely useless, fortunately there were no casualties as the market did not operate temporarily. The OBA Public Relations department reported that the store chain cannot wait to see all our territories liberated and open new OBA markets in all the recovered lands, including Jojug Marjanli.
OBA chain of stores declares once again that they support all the steps taken by our state for the territorial integrity of Azerbaijan and always stands by our army and people.