Yardımlı gəncləri orduya dəstək məqsədilə cəbhəyə istifadəsiz avtomobil şinləri göndəriblər
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə Azərbaycanın Ordusu hər gün cəbhədə yeni qələbələr qazanmaqda davam edir. Şanlı Ordumuz 30 ildir düşmən tapdağı altında qalan torpaqlarımızı qısa müddət ərzində işğaldan azad etməkdədir. Rəşadətli Azərbaycan Ordusunun Müzəffər Ali Baş Komandanı İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə keçirilən hərbi əməliyyatlar nəticəsində düşmən ordusu ağır məğlubiyyətə düçar olub. Hər gün Azərbaycan bayrağı işğaldan azad olmuş yeni-yeni yaşayış məntəqələrində ucalır. Azərbaycan Ordusu bu haqq yolunda apardığı savaşda döyüş taktikası ilə bütün dünyaya öz gücünü nümayiş etdirir.
Bunu Yardımlı Rayon Gənclər və İdman İdarəsinin rəisi Anar Alışov deyib.
Müzəffər Ali Baş Komandanın Ermənistanın hərbi təxribatlarına qarşı başlanılan son əks-hücum əməliyyatlarının gedişində yenilməz siyasi iradə, əzm, qətiyyət, prinsipiallıq nümayiş etdirdiyini vurğulayan A.Alışov düşmən ölkənin havadarları olan dövlətlər və böyük güclərin təzyiqlərinə baxmayaraq, Azərbaycanın milli maraqlarının dövlətimizin başçısı üçün ən ali dəyər olduğunu diqqətə çatdırıb.
Vətənin bu çətin günündə Yardımlı rayonundan olan gənclərin “Orduya dəstək” kampaniyası çərçivəsində aksiya keçirdiyini söyləyən idarə rəisi, şəhid Məharət Mirzəyevin oğlu Arzu Mirzəyevin təşkilatçılığı ilə cəbhəyə istifadəsiz avtomobil şinlərinin və əsgərə lazım olan ləvazimatların toplanıb göndərilməsi kampaniyasına başlandığını, aksiya çərçivəsində istifadəsiz avtomobil şinləri yüklənmiş 6 ədəd “Şaqman” yük maşınının cəbhəyə göndərildiyini bildirib.
O daha sonra deyib: “Hazırda aksiya davam edir. Rayon gənclərinin təşəbbüsü ilə ərzaq, isti paltar, əlcək, corab və məişətdə işlədilən digər əşyalar cəbhəyə yola salınıb. Bu tədbirlərlə yanaşı, döyüşlərdə yaralanan hərbçilərimiz də gənclərimiz tərəfindən ziyarət olunur. Cəbhəyə könüllü olaraq gedən gənclərimizin ailələri diqqətdə saxlanılır, onların ailələrinə rayondan kənarda yaşayan iş adamlarının ayırdıqları yardımlar çatdırılıb”.
Anar Alışov söhbətini nikbin notlarla tamamlayıb: “Artıq Rəşadətli Azərbaycan Ordusu tərəfindən Qarabağ torpaqlarına olan həsrətə son qoyulur, tarixi ədalət bərpa edilir, Şanlı Azərbaycan Ordusu işğal altında olan torpaqları geri qaytarır. İnanırıq ki, Rəşadətli Azərbaycan Ordusu Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə işğal altında olan bütün torpaqlarımızı işğaldan azad edəcək, Azərbaycanın üçrəngli bayrağı Xankəndidə, Şuşada və işğaldan azad olunan digər yaşayış məntəqələrimizdə dalğalanacaq! Qələbə bizimlədir! Qarabağ Azərbaycandır!”.

Yardimli Youth Send Unused Car Tires to the Frontline
The Azerbaijani Army led by the President of the Republic of Azerbaijan, Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev continues to author victories on the frontline. Our glorious Army has been making a short work of liberating our lands that had been under enemy foothold for 30 years. The enemy army is suffering a heavy defeat in the military operations conducted under the leadership of the Victorious Supreme Commander-in-Chief of the valiant Azerbaijani Army, Ilham Aliyev. The Azerbaijani flag is raised in newly liberated settlements every day. The Azerbaijani Army is demonstrating its military prowess to the entire world through their combat tactics in our war of justice, said Anar Alishov, head of Yardimli District Youth and Sports Department.
He pointed out that our Supreme Commander has been demonstrating invincible political will, determination and principle during the recent counteroffensive operations launched against Armenia’s military provocations and added that our head of state proves once and again that Azerbaijan’s national interests are of the highest value for him despite the pressure from patron states and powers of the enemy.
Alishov said that the Yardimli youth launched an event within the ‘Support the Army’ campaign on such crucial days for our homeland and that Arzu Mirzayev, son of the martyr Maharat Mirzayev, organized a campaign of collecting unused tires and other supplies that our soldiers might need. They have thus loaded 6 Shacman trucks and sent them to the frontline within the campaign.
He added: ‘The campaign is currently ongoing. We have sent foodstuff, warm clothes, gloves, socks and other necessities to the frontline at our youth’s initiative. They are also regularly visiting our soldiers, who are wounded in the battles. We are taking care of the families, whose sons have volunteered for the frontline. Our businesspeople living outside the religion often send aid and we distribute it among these families.’
Anar Alishov concluded his speech on a positive note: ‘The brave Azerbaijani Army is ending our longing for the Karabakh lands, restoring historic justice and recovering our occupied lands. We truly believe that our valiant army will liberate all our occupied lands under the leadership of the President of the Republic of Azerbaijan, the victorious Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev and our tricolour flag will be proudly raised in Khankendi, Shusha, and all our other liberated settlements. Victory belongs to us! Karabakh is Azerbaijan!’