Monrealda erməni terroruna etiraz edilib
Kanadanın Monreal şəhərində Kvebek Azərbaycanlıları Assosiasiyasının təşkilatçılığı ilə işğalçı erməni ordusunun Gəncə, Bərdə terroruna etiraz və Azərbaycan dövlətinə dəstək məqsədilə icazəli aksiya keçirilib. Aksiyada azərbaycanlı icması ilə yanaşı, bu ölkədə yaşayan rus və yəhudi icmalarının nümayəndələri də iştirak ediblər.
Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsindən bildiriblər ki, “Dorchester” meydanında baş tutan aksiyada Azərbaycan, Türkiyə, İsrail və Rusiyanın dövlət bayraqları dalğalandırılıb, “Qarabağ Azərbaycandır!”, “Gəncə üçün dua et!”, “Erməni təcavüzünə son!”, “Bərdə üçün dua et!” kimi şüarlar səsləndirilib.
Aksiyada çıxış edənlər bildiriblər ki, Ermənistan dövlətinin işğalçılıq və təcavüzkarlıq siyasəti nəticəsində 30 ilə yaxındır Azərbaycanın ərazi bütövlüyü pozulub, 1 milyondan çox azərbaycanlı qaçqın və məcburi köçkün vəziyyətinə düşüb.
Azərbaycanın haqlı mübarizəsini dəstəklədiklərini bildirən aksiya iştirakçıları təcavüzkar erməni ordusunun döyüş bölgəsindən uzaqda yerləşən şəhərlərə, dinc əhaliyə istifadəsi qadağan edilmiş kasetli raketlərlə hücumlarını kəskin şəkildə pisləyiblər.

Montreal Protests Armenian Terrorism
The Association of Quebec Azerbaijanis organized a permitted rally in Montreal, Canada, to protest the Ganja and Barda terror acts committed by the occupying Armenian army and support the state of Azerbaijan. The event was attended by the Azerbaijanis in Quebec, as well as representatives of Russian and Jewish communities there.
The State Committee for Work with the Diaspora reports that the participants of the rally held at Dorchester Square in downtown Montreal waved Azerbaijani, Turkish, Israeli and Russian state flags and chanted slogans such as ‘Karabakh is Azerbaijan!’, ‘Pray for Ganja!’, “End Armenian aggression!’, and ‘Pray for Barda!’.
The speakers at the rally noted that Armenia has been pursuing a policy of occupation and aggression against Azerbaijan for almost 30 years, thus breaching Azerbaijan’s territorial integrity and forcing over a million Azerbaijanis to live a life of refugees and internally displaced people.
They expressed their support for Azerbaijan’s struggle of justice and strongly condemned the attacks by the aggressive Armenian army on cities and civilians outside the warzone from prohibited cluster missiles.