Ermənistan faşizminin eybəcər sifəti: düşmən mülki şəxsləri hədəfə almaqda davam edir (Azərtac)
Sentyabrın 28-də səhər saat 7 radələrindən başlayaraq düşmən qüvvələri tərəfindən Tərtər rayonunun mərkəzi, o cümlədən əhalinin sıx yaşadığı kəndlər ağır artilleriyadan intensiv atəşə tutulub.
Tərtər şəhərinin artileriyadan atəşə tutulması nəticəsində şəhər sakini Mehman Əliyev həlak olub. Həmçinin şəhər sakini Tural İbrahimov və təcili tibbi yardım maşınının sürücüsü Qənbər Əsədov yaralanıblar. Yaralılar xəstəxanaya yerləşdiriliblər.
Düşmən Tərtər rayonunda polis şöbəsini, məhkəmə binasını və mülki obyektləri də hədəf alıb. Bu da Ermənistan faşizminin eybəcər sifətini bir daha göstərir.
Qeyd edək ki, düşmənin ağır artilleriyadan intensiv atəşi nəticəsində Azad Qaraqoyunlu kənd sakinləri Əhmədov Mayıl Ələsgər oğlu, Salahov Nizami Məcid oğlu, Kərimov Elşən Şahmat oğluna məxsus evlərə külli miqdarda ziyan dəyib, rayonun əsas strateji körpüsünə və polis şöbəsinə zərbələr endirilib.
Düşmənin mülki obyektləri atəşə tutması nəticəsində Tərtər şəhəri E.Səfərov küçəsi 54 mənzildən ibarət 10 saylı binası, rayonun Şıxarx qəsəbəsində 16 saylı çoxmənzilli yaşayış binası yararsız vəziyyətə düşüb, bina sakinləri təxliyə olunub.
Həmçinin işğalçı ölkənin silahlı qüvvələrinin intensiv atəşi nəticəsində Tərtər rayonunun Səhləbad kəndində Ağayev Bəxtiyar Rəhim oğluna, Yuxarı Qapanlı kənd sakini Rəsmiyyə Həsənovaya məxsus yardımçı tikililərə top mərmiləri düşüb, çoxsaylı xırda və iribuynuzlu heyvan tələf olub.

Уродливое лицо армянского фашизма: враг продолжает обстреливать гражданских лиц – АЗЕРТАДЖ передает с места события
28 сентября с 7-и часов утра вражеские силы, используя тяжелую артиллерию, подвергли интенсивному обстрелу центральную часть Тертерского района, в том числе густонаселенные села.
Как сообщает региональный корреспондент АЗЕРТАДЖ, в результате обстрела города Тертер погиб житель города Мехман Алиев. Кроме того, получили ранения житель города Турал Ибрагимов и водитель машины скорой медицинской помощи Ганбар Асадов. Раненые помещены в больницу.
Противник также подверг обстрелу в Тертерском районе райотдел полиции, здание суда и гражданские объекты. Все это еще раз показывает уродливое лицо армянского фашизма.
Отметим, что в результате интенсивного обстрела врага из тяжелой артиллерии был нанесен серьезный ущерб домам, принадлежащим жителям села Азад Гарагоюнлу Ахмедову Маилу Алескер оглу, Салахову Низами Меджид оглу, Керимову Эльшану Шахмат оглу, нанесены удары по главному стратегическому мосту и полицейскому отделению района.
В результате обстрела врагом гражданских объектов 54-квартирный дом номер 10 по улице Э.Сафарова города Тертер, а также многоквартирное жилое здание номер 16 в поселке Шихарх пришли в непригодное состояние, жители эвакуированы.
Кроме того, в результате интенсивного обстрела вооруженных сил оккупационной страны в селе Сахлабад Тертерского района пострадали от артиллерийских снарядов подсобные строения, принадлежащие Агаеву Бахтияру Рагим оглу, а также жителю села Юхары Гапанлы Расмие Гасановой, уничтожено большое количество мелкого и крупного рогатого скота.