Kanadada xalqımızla həmrəylik aksiyası keçirilib
Kanadanın Toronto şəhərində Azərbaycan Qadınlarına Dəstək Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə “Hamımız Azərbaycanın yanındayıq!” şüarı ilə həmrəylik aksiyası keçirilib.
Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsindən bildirilib ki, Ontario əyalətində, parlament binasının qarşısında Torontoda yaşayan azərbaycanlı qadınlarının iştirakı ilə təşkil olunan həmrəylik aksiyasında təcavüzkar Ermənistanın 30 ilə yaxındır Azərbaycan torpaqlarını işğal altında saxlaması, o cümlədən erməni ordusunun dinc əhalini, məsum uşaqları qəsdən hədəfə alaraq qətlə yetirməsi kəskin pislənilib. Aksiya iştirakçıları əllərində “Qarabağ Azərbaycandır!”, “Erməni təcavüzünə son!”, “Gəncə üçün dua et!”, “Erməni terroruna son!”, “Bərdə şəhəri münaqişə zonasından kənardadır!” kimi şüarlar yazılmış plakatlar daşıyıblar. Gəncə və Bərdə terrorunun qurbanlarının fotolarının önünə güllər düzülüb, şamlar yandırılıb.
Sonda Ontariodakı azərbaycanlı analar adından bəyanat, eləcə də parlament üzvlərinə indiyədək ünvanlanmış məktublar Ontario Əyalətinin Parlamentinin üzvü Ted Arnota təqdim edilib.

Solidarity Event for Azerbaijan in Canada
Azerbaijani Women’s Support Centre has organized an event under the slogan of ‘We all stand with you, Azerbaijan!’ in Toronto, Canada.
The State Committee on Work with Diaspora reports that the Azerbaijani women in Toronto gathered at the solidarity event in front of the parliament building in the province of Ontario and strongly condemned the Armenian occupation of Azerbaijani territories of nearly 30 years and the Armenian army targeting and killing Azerbaijani civilians, including innocent children. The protestors held posters depicting slogans such as ‘Karabakh is Azerbaijan!’, ‘End Armenian aggression!’, ‘Pray for Ganja!’, ‘Stop Armenian terror!’, ‘Barda is outside the conflict zone!’. They laid flowers and lit candles in front of the photographs of Barda and Ganja terror victims.
They ended the event by delivering a statement on behalf of Azerbaijani mothers in Ontario and letters addressed to members of parliament to Ted Arnott, Member of Ontario Provincial Parliament.