Ermənistanın Azərbaycana raket hücumlarına etiraz məqsədilə Cenevrədə aksiya keçirilib
İsveçrədə yaşayan Azərbaycan icmasının nümayəndələri erməni təxribatına və işğalçı Ermənistan ordusunun ölkəmizin cəbhə bölgəsindən uzaqda yerləşən şəhər və rayonlarını ağır artilleriya atəşinə tutmasına etiraz olaraq Cenevrə şəhərindəki Millətlər sarayının qarşısında dinc aksiya keçiriblər.
Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsindən bildiriblər ki, Azərbaycanlıların İsveçrədəki Mədəniyyət Mərkəzinin, İsveçrə Azərbaycanlıları Koordinasiya Şurasının və “Azərbaycanın Dostları” cəmiyyətinin təşkilatçılığı ilə baş tutan aksiyada Azərbaycan icmasının təmsilçiləri ilə yanaşı, Azərbaycan-İtaliya Gənclər Assosiasiyasının üzvləri və Fransada yaşayan azərbaycanlı gənclər də iştirak ediblər.
Dövlət himnimizin səsləndirilməsindən sonra çıxış edən Azərbaycanlıların İsveçrədəki Mədəniyyət Mərkəzinin rəhbəri Qasım Nəsirov işğalçı Ermənistan ordusunun ölkəmizin ərazisində törətdiyi qanlı cinayətlər və terror aktları barədə məlumat verib.
Terror qurbanlarının şəkilləri önünə güllər düzərək onların xatirəsini yad edən soydaşlarımız Gəncə və Bərdə şəhərlərində mülki vətəndaşların, xüsusilə uşaqların həlak olmasından dərin təəssüf hissi keçirdiklərini bildiriblər.
Aksiyada “Erməni işğalına son!”, “Azərbaycan ədalət tələb edir!”, “Biz terrora yox deyirik!”, “Qarabağ Azərbaycandır!”, “İşğalçı dövlətə dəstəyi dayandırın!” şüarlarının əks olunduğu plakatlar qaldıran həmvətənlərimiz BMT Təhlükəsizlik Şurasının qəbul etdiyi qətnamələrin icra olunmamasını bir daha ictimaiyyətin diqqətinə çatdırıb, dünya ictimaiyyətini və beynəlxalq təşkilatları erməni terroruna son qoymağa, Azərbaycanın haqlı mövqeyini dəstəkləməyə çağırıblar.

Campaign in Geneva to Protest Armenian Missile Attacks on Azerbaijan
Azerbaijani community in Switzerland has held a peaceful protest in front of the Palace of Nations in Geneva against Armenian provocations and heavy artillery fires on our civilian settlements away from the frontline.
The State Committee for Work with the Diaspora reports that the event, organized by the Cultural Centre of Azerbaijanis in Switzerland, the Coordination Council of Azerbaijanis in Switzerland and the Friends of Azerbaijan Society, was also attended by members of Azerbaijan-Italy Youth Association and Azerbaijani youth in France.
Gasim Nasirov, head of the Cultural Centre, delivered the opening speech, informing of the bloody crimes and terrorist acts committed by the occupying Armenian army on the territories of our country.
Our compatriots laid flowers in front of the pictures of the victims and mourned the civilians, especially children, who died in the cities of Ganja and Barda.
The protest participants raised posters, depicting slogans such as ‘End Armenian occupation!’, ‘Azerbaijan demands justice!’, ‘We say no to terrorism!’, ‘Karabakh is Azerbaijan!’, ‘Stop supporting the occupying state!’, raising awareness among the locals that the UN Security Council resolutions have still not been implemented, and called on the international community and organizations to put an end to Armenian terrorism and recognize Azerbaijan’s struggle for justice.