“Azərbaycan, yanındayıq!” şüarı ilə Ağrı dağının zirvəsinə yürüş təşkil edilib
İğdır valiliyi və Gənclər və İdman İdarəsi tərəfindən “Azərbaycan, yanındayıq!” şüarı ilə Ağrı dağının zirvəsinə yürüş keçirilib.
Türkiyə Cümhuriyyətinin yaranmasının 97-ci ildönümünə və Azərbaycanın ərazi bütövlüyünün bərpası uğrunda mübarizəyə həsr olunan yürüşdə vali və İğdır bələdiyyəsinin sədri Engin Sarıibrahim, Türkiyə Silahlı Qüvvələrinin beşinci sahə komandanı, polkovnik Yılmaz Doğan, İğdırın baş prokuroru Oğuz Şükrü Enər, Jandarma komandanı Mustafa Özdurhan, Polis İdarəsinin rəisi Hüseyn Göllücə və digər rəsmi şəxslər olmaqla, yerli ictimaiyyətin tanınmış nümayəndələri yürüşdə iştirak ediblər.
Türkiyə-Azərbaycan Dostluq Dərnəkləri Federasiyası (TADDF) sədr müavini, görkəmli publisist Sərdar Ünsalın verdiyi məlumata görə, yürüş Ağrı dağının Metor çökəkliyindən başlanıb. Ağrının 2100 metr yüksəkliyinə 6,5 kilometr yol qət edən yürüşçülər “Bir millət, iki dövlət”, “Qarabağ Azərbaycandır!”, “Azərbaycan səninləyik!”, “Var olsun Türkiyə-Azərbaycan qardaşlığı!”, “Cümhuriyyətimiz əbədidir!” kimi şüarlar səsləndiriblər.
Yürüşçülərin iştirakı ilə Korhan yaylağında müzəffər Azərbaycan Ordusunun qələbə əzmli döyüş rəşadətlərinə dəstək məqsədilə tank və toplardan yaylım atəşləri açılıb.

‘Azerbaijan, we stand with you!’ Summit Hike to Mount Ağrı
Iğdır Governorship and the Youth and Sports Department have organized a summit hike to Mount Ağrı under the slogan ‘Azerbaijan, we stand with you!’.
The summit climb was dedicated to the 97th anniversary of the founding of the Republic of Türkiye and Azerbaijan’s struggle to restore its territorial integrity. It was attended by Engin Sariibrahim, the governor and chairman of Iğdır municipality, Colonel Yildiz Dogan, fifth field commander of the Turkish Armed Forces, Oguz Shukru Ener, the Iğdır Prosecutor General, Mustafa Ozdurhan, the Gendarmerie commander, Hussein Golluje, Police Chief and other officials and celebrated members of the local community.
Serdar Unsal, the prominent publicist and deputy chairman of the Federation of Türkiye-Azerbaijan Friendship Associations, says they started the ascension from the Meteor Pit. The hikers covered a distance of 6.5 kilometres to climb the 2100m-tall Ağrı Peak, chanting ‘One nation, two states’, ‘Karabakh is Azerbaijan!’, ‘Azerbaijan, we stand with you!’, ‘Long live Türkiye-Azerbaijan brotherhood!’, and ‘Our independence is eternal!’.
The hikers then participated in volleys fired from tanks and artillery in the Korhan plateau in support of the victorious Azerbaijani Army, determined to liberate Karabakh.