Venesiyada erməni terroruna etiraz edilib
İtaliyada yaşayan və təhsil alan azərbaycanlılar, eləcə də türk icmasının nümayəndələri Venesiya şəhərində Gəncə və Bərdədə işğalçı Ermənistan ordusunun terror aktları törətməsini, mülki şəxslərin, o cümlədən azyaşlı uşaqların və qadınların qətlə yetirilməsini yaşadıqları cəmiyyətə çatdırmaq üçün aksiya keçiriblər .
Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsindən verilən məlumata görə, Azərbaycan İtaliya Gənclər Assosiasiyasının təşkilatçılığı ilə baş tutan aksiyada həmvətənlərimiz əllərində Ermənistanın işğalçı siyasətini, Gəncə və Bərdə şəhərlərində ermənilərin törətdiyi terror aktlarını əks etdirən məlumat xarakterli lövhələr tutublar. Aksiya iştirakçılarına yaxınlaşan çoxsaylı şəhər sakinlərinə və turistlərə işğalçı Ermənistan ordusunun terror aktları və mülki insanlara qarşı istifadəsi qadağan olunan kasetli raketlər ilə Azərbaycanın dinc sakinlərinin hədəfə alınması barədə məlumat verilib.
Bundan əlavə, şəhər sakinləri xüsusi skan-koddan istifadə etməklə Ermənistanın törətdiyi vəhşiliklərlə bağlı italyan dilində hazırlanmış məlumatlarla, eləcə də şəkillərlə də tanış ola biliblər.

Armenian Terror Protested in Venice
Azerbaijanis living and studying in Italy and members of the Turkish community in Venice have held an event to raise awareness on the terrorist acts committed by the occupying Armenian army in Ganja and Barda, killing civilians, including minors and women.
The State Committee for Work with Diaspora reports that the protest was organized by the Azerbaijan-Italy Youth Association. The participants of the event carried information boards depicting Armenia’s aggressive policy and their terrorist acts against civilians in Ganja and Barda. Locals and tourists approached the participants of the event, who informed them about Armenia targeting Azerbaijani peaceful residents with cluster rockets, which are prohibited to employ against civilians.
They also prepared a special QR code for a portal in Italian that the locals could scan to educate themselves on the atrocities committed by Armenia and see photographs.