Gənclər Azərbaycan həqiqətlərini dünya ictimaiyyətinin diqqətinə çatdırmaq üçün fəal çalışırlar
Cəbhə bölgəsində döyüşlərin gərgin getdiyi bir dövrdə ordumuza, dövlətimizə dəstək olmaq, Azərbaycan həqiqətlərini dünya ictimaiyyətinə daha geniş çatdırmaq məqsədilə gənclər də gərgin çalışırlar.
Gənclər və İdman Nazirliyinin mətbuat xidmətindən bildiriblər ki, bu məqsədlə onlar müxtəlif ölkələrin parlament, konqres, senat üzvlərinə, dövlət rəsmilərinə məlumat xarakterli müraciət ünvanlayır, Ermənistanın ölkəmizə yönəlmiş işğal, aqressiya, terror siyasəti haqqında məlumatlar verirlər.
Ermənistanın əsassız ərazi iddiaları, hazırda beynəlxalq hüququn prinsip və normalarını pozaraq hərbi əməliyyatların aparılmadığı Gəncə, Tərtər, Ağdam, Füzuli, Mingəçevir, Bərdə, digər şəhər və rayonlarda mülki əhaliyə qarşı törədilən terror aktları bu məktublarda əksini tapır.
Gənclərin məktublarına Baptist Dünya İttifaqı İnteqral Missiyasının rəhbəri Everton Cekson, Bosniya və Herseqovina parlamentinin üzvü Semsudin Mehmedovic, İrlandiya parlament qrupunun sədri müavini Cian Okallaqan ölkəmizin haqlı mövqeyini dəstəkləyən cavablar veriblər. Onlar BMT qətnamələrinin tələblərini pozan Ermənistanın işğalçılıq, aqressiya və terror siyasətini pisləyərək Azərbaycan xalqı ilə həmrəy olduqlarını vurğulayıblar.
Gənclərimiz Azərbaycanın ədalətli mövqeyini qoruyan həmin şəxslərə minnətdarlıq ediblər.
ABŞ-ın Kaliforniya və Corciya ştatlarını təmsil edən senatorlar Dianne Feinstein və Kelli Leoffler, Almaniya Bundestaqının üzvü Mahmut Özdemir gənclərə cavab məktublarında Azərbaycanın yanında olduqlarını bildiriblər.

The Young Hard at Work to Raise Awareness in the World on Azerbaijan’s Truth
The young are hard at work to raise awareness on the truths of Azerbaijan among the international community to show their support for our army and state as our soldiers fight fiercely at the frontline.
The Ministry of Youth and Sports press service reports that they have been appealing to members of parliaments, congresses, senates, and statesmen throughout the world, informing them of Armenia’s occupation, aggression, and terrorist policy against our country.
These appeals include information on Armenia’s unfounded territorial claims and the true terror they have been committing against the civilians of Ganja, Tartar, Aghdam, Fuzuli, Mingachevir, Barda, and other settlements away from military operations in violation of the principles and norms of international law.
Some of the responders to these letters to support our path of justice include Everton Jackson, Director of Integral Mission for the Baptist World Alliance, Semsudin Mehmedovic, representative in the Parliamentary Assembly of Bosnia and Herzegovina, and Cian O’Callaghan, Member of the Irish Parliament. They have condemned Armenia’s policy of occupation, aggression, and terror in violation of the UN resolutions, and emphasized their solidarity with the people of Azerbaijan.
Our youth have thanked them for supporting Azerbaijan’s fight for justice. Dianne Feinstein and Kelly Loeffler, US senators from California and Georgia, and Mahmut Ozdemir, members of the German Bundestag, expressed their support for Azerbaijan in their responses to these letters.