Naxçıvanda “Qarabağ Azərbaycandır!” şüarı altında onlayn aksiyada 550-dək gənc iştirak edib
Naxçıvanda “Qarabağ Azərbaycandır!” şüarı altında onlayn aksiya keçirilib. Aksiyada, ümumilikdə, 549 nəfər gənc iştirak edib.
Aksiya zamanı Azərbaycan Respublikasında fəaliyyət göstərən 45 xarici ölkənin səfirliyinin elektron poçt ünvanına öncədən rus və ingilis dilində hazırlanıb, düşmənin təcavüzkar siyasətini əks etdirən məlumatlar və fotolar göndərilib.
Aksiyanın keçirilməsində əsas məqsəd Ermənistan ordusunun ağır müharibə cinayəti törədərək yaşayış məntəqələrimizi atəşə tutması, xüsusilə, ermənilər tərəfindən Gəncədə törədilən qətliam barədə dünya dövlətlərinə məlumat verməkdən ibarətdir.
Göndərilən məlumatlarda bildirilib ki, ermənilər döyüş bölgəsindən yüzlərlə kilometr məsafədə yerləşən Gəncəni, Mingəçeviri, Xızını, Ordubadı, Abşeronu raket atəşinə tutur, dinc sakinlərə qarşı apardığı soyqırımı siyasətini davam etdirirlər. Ümumilikdə, sentyabrın 27-dən bu günə qədər Ermənistan ordusunun hücumları nəticəsində 60-dan çox mülki şəxs qətlə yetirilib, 280-dən çox insan isə yaralanıb. Yararsız vəziyyətə düşmüş mülki obyektlərin sayı 341, çoxmənzilli yaşayış binalarının sayı 90, yaşayış evlərinin sayı isə 1846-a çatıb. Erməni faşizminin təzahürü olaraq bu rəqəmlər hər gün, hər saat dəyişir.
Qeyd edək ki, “Naxçıvan Xəbərləri” Media Qrupunun təşkilatçılığı ilə keçirilən aksiyada Naxçıvan Muxtar Respublikası Gənclər Fondunun, Naxçıvan Dövlət Universitetinin, “Naxçıvan” Universitetinin, Naxçıvan Müəllimlər İnstitutunun, “Şərq qapısı” qəzetinin, “Şərqin səhəri” qəzetinin, Naxçıvan Muxtar Respublikası Rəssamlar Birliyinin və digər təşkilatların əməkdaşları, tələbələri və könüllü gənclər iştirak ediblər.

‘Karabakh is Azerbaijan!’ Online Campaign for Youth in Nakhchivan
A ‘Karabakh is Azerbaijan!’ online campaign was held in Nakhchivan and attended by 549 youth. The participants composed e-mails in Russian and English including information and photographs about the aggressive policy of the enemy and sent them to embassies of 45 countries operating in the Republic of Azerbaijan.
The main purpose of the event was to raise awareness around the world on the grave war crimes committed by the Armenian army, shelling our residential areas, especially on the Ganja massacre.
The e-mail reads that Armenians are shelling Ganja, Mingachevir, Khizi, Ordubad, Absheron, located hundreds of kilometres away from the frontline, thus continuing their genocidal policy against civilians. The attacks of the Armenian army have killed over 60 civilians, injured 280 more. They have damaged 341 public infrastructure, 90 residential blocks of flats, and 1846 residential houses. These numbers, manifestation of Armenian fascism, change every hour of every day.
The event was organized by Nakhchivan News Media Group and attended by staff and students from Nakhchivan Autonomous Republic Youth Foundation, Nakhchivan State University, Nakhchivan University, Nakhchivan Pedagogical Institute, ‘Door to the Orient’ newspaper, ‘Eastern Morning’ newspaper, Nakhchivan Autonomous Republic Union of Artists and other organizations.