Döyüş iştirakçıları arasında təbliğat və təşviqat işləri davam edir
Döyüşlərdə iştirak edən hərbi qulluqçuların qələbə əzmini yüksəltmək məqsədilə Müdafiə Nazirliyinin Gəncə Qarnizonu İdeoloji və Mədəniyyət Mərkəzi tərəfindən təbliğat və təşviqat tədbirləri davam etdirilir.
Müdafiə Nazirliyinin mətbuat xidmətindən bildiriblər ki, Mərkəz tərəfindən yaradılan təbliğat-təşviqat qruplarının şəxsi heyət qarşısında çıxışları təşkil olunur və konsert proqramları təqdim edilir.
Bundan əlavə, ümummilli lider Heydər Əliyevin və Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı İlham Əliyevin Ordumuz haqqında çıxışları, hərbi vətənpərvərlik mahnıları, eləcə də döyüşlər barədə operativ məlumatlar səsgücləndirici maşınlar vasitəsilə cəbhəboyu zonadakı yaşayış məntəqələrində səsləndirilir, vətənpərvərlik mövzusunda bədii və sənədli filmlər nümayiş olunur.
Bu tədbirlər döyüşən əsgər və zabitlərin mənəvi-psixoloji durumuna müsbət təsir göstərir, qələbə əzmini, döyüş ruhunu daha da artırır, mülki əhali tərəfindən ruh yüksəkliyi və rəğbətlə qarşılanır.

Morale Campaigns for Soldiers on the Frontline
Ganja Garrison Ideological and Culture Centre under the Ministry of Defence continues morale campaigns to boost the determination of the soldiers in battles.
The ministry press service reports that the military personnel are given performances, speeches and concerts by the promotional groups of the centre.
They are also delivering the speeches by the national leader Heydar Aliyev and the Supreme Commander-in-Chief of the Armed Forces Ilham Aliyev about our army, military patriotic songs and the latest news on the advancement of the battles through loudspeakers across the frontline zones and showing patriotic feature and documentary films.
These events boost the morale among the soldiers and officers, currently fighting on the frontline and their determination to win. The civilians are also welcoming them with great enthusiasm.