Azərbaycan və Türkiyənin Xarici İşlər nazirləri arasında telefon danışığı olub
Oktyabrın 17-də Azərbaycanın Xarici İşlər naziri Ceyhun Bayramovla Türkiyənin Xarici İşlər naziri Mövlud Çavuşoğlu arasında telefon danışığı olub.
Telefon danışığı zamanı nazirlər bölgədəki son vəziyyət ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.
Nazir Ceyhun Bayramov Ermənistanın Gəncəni qəddarcasına raket atəşinə tutmasını beynəlxalq humanitar hüququn və Cenevrə konvensiyalarının kobud şəkildə pozulması, müharibə cinayəti və insanlıq əleyhinə cinayət olduğunu qeyd edib.
Nazir Mövlud Çavuşoğlu Ermənistanın mülki şəxsləri hədəfə alınmasını şiddətlə qınayıb, həlak olanların ailələrinə və Azərbaycan xalqına başsağlığı verib.
Ceyhun Bayramov hər zaman Azərbaycanın yanında olduğu və beynəlxalq hüquqa əsaslanan haqlı mövqeyini dəstəklədiyi üçün qardaş Türkiyəyə təşəkkürünü bildirib.

On October 17, 2020, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov had a telephone conversation with the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Turkey Mevlüt Çavuşoğlu.
The Ministers exchanged their views on the latest situation in the region.
Minister Jeyhun Bayramov stressed the cruel missile attack by Armenia on the city of Ganja is a gross violation of international humanitarian law and Geneva Conventions and constitutes a crime against humanity and a war crime.
Minister Mevlüt Çavuşoğlu firmly condemned Armenia’s targeting of civilians and expressed his condolences to the families of those killed and the People of Azerbaijan.
Minister Jeyhun Bayramov expressed his gratitude to brotherly Turkey for always standing next to Azerbaijan and supporting Azerbaijan's just position based on international law.