Azərbaycan və Türkiyə Xarici İşlər nazirləri bölgədəki mövcud son vəziyyəti müzakirə ediblər
Oktyabrın 13-də Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər naziri Ceyhun Bayramovun Türkiyə Respublikasının Xarici İşlər naziri Mövlud Çavuşoğlu arasında telefon danışığı baş tutub.
Nazirlər bölgədəki mövcud olan son vəziyyət ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.
Nazir Ceyhun Bayramov Moskva görüşündə əldə olunmuş humanitar atəşkəsə rəğmən Ermənistan silahlı qüvvələrinin Azərbaycanlı dinc insanları və mülki obyektləri, cəbhə zonasından çox kənarda yerləşən şəhərləri atəşə tutması, Ermənistanın növbəti dəfə beynəlxalq humanitar hüququ və öz öhdəliklərini kobud şəkildə pozduğunu qeyd edib.
Nazir Mövlud Çavuşoğlu mülki şəxslərin hədəfə alınması ilə bağlı ciddi narahatlığını ifadə edib, Ermənistanın işğalçı siyasətinə son verilməsinin vacib olduğunu vurğulayıb.
Nazir Ceyhun Bayramov qardaş Türkiyənin Azərbaycanın beynəlxalq hüquqa əsaslanan haqlı mövqeyinə hər zaman sərgilədiyi dəstəyinə görə təşəkkür ifadə edib.

Azerbaijani, Turkish FMs exchang views on latest situation in region
On October 13, 2020, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov had a telephone conversation with his Turkish counterpart Mevlüt Çavuşoğlu.
The ministers exchanged views on the latest situation in the region.
Minister Jeyhun Bayramov noted that despite the humanitarian ceasefire reached the meeting in Moscow, the Armenian armed forces continue to fire at Azerbaijani civilians and civilian objects, as well as cities located far beyond the frontline, and thus, Armenia once again grossly violated international humanitarian law and its obligations.
Minister Mevlüt Çavuşoğlu expressed serious concern over the targeting of civilians, emphasizing the importance of ending Armenia's aggressive policy.
Minister Jeyhun Bayramov thanked brotherly Turkey for its constant support of Azerbaijan's just position based on international law.