İstanbulda Azərbaycana növbəti dəstək mitinqi
İstanbulun Bağçılar rayonundakı Dostluq Parkında ölkəmizə dəstək mitinqi keçirilib. Tədbir Türkiyədə fəaliyyət göstərən Xəzər Folklor Təhsil və Araşdırma Mərkəzinin (Hazarfem dərnəyi) təşkilatçılığı ilə baş tutub.
Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsindən verilən məlumata görə, mitinqə Azərbaycanın İstanbuldakı Baş konsulu Nərminə Hüseynova, Bağçılar bələdiyyəsinin, müxtəlif təşkilatların rəhbərləri qatılıblar. Tədbirdə Hazarfem dərnəyinin sədri Nuran Acar, Baş konsul Nərminə Hüseynova və başqaları çıxış ediblər. Azərbaycan dövlətinin qətiyyətli, haqlı və ədalətli mövqeyi nəticəsində küncə sıxışdırılan işğalçı Ermənistanın ölkəmizin müharibə zonasından uzaqda yerləşən şəhər və rayonlarını, mülki yaşayış məntəqələrini və obyektlərini raket zərbələrinə məruz qoyması kəskin şəkildə pislənilib. Ermənistanın siyasi rəhbərliyinin yol verdiyi hərbi cinayətlərə görə beynəlxalq məhkəmə qarşısında cavab verməsinin vacibliyi vurğulanıb.
Müzəffər Azərbaycan ordusunun torpaqlarımızı erməni işğalından azad edəcəyinə inam və əminlik ifadə edilib, "Qarabağ Azərbaycandır!" və digər şüarlar səsləndirilib.
Azərbaycan və Türkiyə bayraqlarının dalğalandığı, şəhidlərimizin şəkillərinin nümayiş olunduğu tədbirdə Azərbaycanın ərazi bütövlüyü uğrunda həlak olan hərbçilərimizin ruhuna dualar oxunub.

Istanbul Rallies Once Again in Support for Azerbaijan
HazarFem, Khazar Folklore, Education and Research Centre in Türkiye has organized a rally to demonstrate their support for our country at Azerbaijan Friendship Park in Bagcilar, Istanbul.
State Committee for Work with Diaspora reports that the event was attended by Narmina Mustafayeva, Azerbaijani Consul General in Istanbul, and heads of Bagcilar municipality and several other organizations. HazarFem Chairman Nuran Acar and Consul General Mustafayeva spoke at the event, strongly condemning Armenia, cornered because of the Azerbaijani state’s resolute and just position, subjecting Azerbaijani cities and regions, civilian settlements and infrastructure away from the warzone to rocket attacks. They have all underlined the importance of Armenian political leadership being held accountable for their war crimes by the international court.
The participants expressed their confidence that the victorious Azerbaijani army will soon liberate our lands from Armenian occupation and chanted ‘Karabakh is Azerbaijan!’ and other mottos.
They proudly waved the Azerbaijani and Turkish flags and held pictures of martyrs, praying for our soldiers, who died for the territorial integrity of Azerbaijan, to rest in peace.