Məhdud fiziki imkanlı şəxslər tərəfindən toxunmuş isti qış geyimləri əsgərlərə hədiyyə edilib
Məhdud fiziki imkanlı şəxslər tərəfindən toxunmuş 2000 cüt yun corab və 1700 ədəd yun boyunluq əsgərlərimizə hədiyyə edilib.
Bu münasibətlə keçirilən tədbirdə çıxış edən Naxçıvan Muxtar Respublikası Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi naziri Nicat Babayev belə tədbirlərin məhdud fiziki imkanlı şəxslərin məşğulluğunu təmin etməklə bərabər, onların maddi təminatlarının yaxşılaşmasına da müsbət təsir göstərdiyini bildirib.
Sonra Əlahiddə Ümumqoşun Ordu komandanının müavini, general-mayor Elxan Əlibəyov çıxış edərək bildirib ki, Naxçıvanda yerləşən ordu, birləşmə və hissələr hərtərəfli qayğı ilə əhatə olunub. Dövlət qayğısından və xalq-ordu birliyindən ruhlanan hərbi qulluqçularımız yüksək nizam-intizama və döyüş qabiliyyətinə malikdirlər. Bu gün əsgərlərə isti qış geyimlərinin təqdim edilməsi də növbəti qayğının ifadəsi, xalq-ordu birliyinin təcəssümüdür. Tədbirdə hərbi qulluqçular göstərilən diqqət və qayğıya görə minnətdarlıqlarını bildiriblər.
Sonra yun corab və boyunluqlar hərbi hissə və zastavalara təhvil verilib.
Muxtar respublikada hərbi hissələrə sovqatların verilməsi ənənəsinin davamı, xalq-ordu birliyinə nümunə olaraq Naxçıvan Muxtar Respublikası Yoluxucu Xəstəliklər Mərkəzinin kollektivi tərəfindən Qıvraq qəsəbəsindəki hərbi hissəyə məişət əşyaları, ərzaq və şirniyyat məhsulları, meyvə, 50 kisə sement təhvil verilib.
Bu münasibətlə keçirilən tədbirdə çıxış edən mərkəzin baş həkimi Xeyrənsə Babayeva əsgərlərlə həmrəylik nümayiş etdirilməsinin, onlara sovqatların aparılmasının xalqımızın öz ordusuna olan sevgi və ehtiramının daha bir ifadəsi olduğunu bildirib. O, bunun hər bir azərbaycanlının vətəndaşlıq borcu olduğunu deyib.
Çıxış edən əsgərlər göstərilən diqqət və qayğıya görə hərbi hissənin şəxsi heyəti adından minnətdarlıqlarını bildiriblər.

People with Disabilities Knit Winter Clothes for our Soldiers
People with disabilities in Azerbaijan have knitted 2,000 pairs of wool socks and 1,700 scarves for our soldiers, which have already been sent to the frontline.
Minister of Labour and Social Protection of the Population at Nakhchivan Autonomous Republic held an event on the occasion, where Minister Nijat Babayev noted that such campaigns impact positively on people with disabilities, securing employment and financial support for them.
Major General Elkhan Alibeyov, Deputy Commander of the Combined Arms Army, then spoke of the comprehensive care rendered to the army, formations, and units in Nakhchivan. Inspired by the state care and unity among the people and the army, our military personnel stand in high discipline and boosted combat morale. These warm winter clothes for our soldiers today are yet another expression of care and unity among people and the army. The soldiers expressed their gratitude for the attention and care at the event. The guests then delivered the wool socks and scarves to the military units and outposts.
The community in the autonomous republic is keen on continuing the tradition of bringing joy to the military units with gifts and demonstrating the people-army unity. The staff at the Centre for Infectious Diseases in Nakhchivan Autonomous Republic delivered household items, food, pastries, and 50 bags of cement to the military unit in Givrag Settlement.
Chief doctor at the centre Kheyrense Babayeva spoke at the event and said that solidarty with soldiers and bringing gifts is yet another expression of people’s love and respect for the army. She said it was the civic duty of all Azerbaijanis.
The soldiers, who spoke at the event, thanked the guests on behalf of the entire personnel of the military unit for the attention and care shown to them.