ABŞ-dakı Azərbaycan icmasının üzvləri Ermənistanın təcavüzkarlığına etiraz, ordumuza dəstək aksiyası keçiriblər
Oktyabrın 14-də ABŞ-ın paytaxtı Vaşinqton şəhərinin “Black Lives Matter” meydanında ABŞ-ın Azərbaycan icmasının üzvləri Ermənistanın Azərbaycana qarşı təcavüzünə etiraz və Azərbaycan Ordusuna dəstək aksiyası keçiriblər. Ağ Evin qarşısında yerləşən meydana ABŞ-ın müxtəlif şəhərlərindən gələn həmyerlilərimiz toplaşıblar.
Aksiya zamanı icma üzvləri Qarabağın Azərbaycan torpağı olduğunu qeyd ediblər, amerikalılara Azərbaycan həqiqətlərini çatdırıblar.
Aksiya iştirakçıları işğal altında olan torpaqların “mübahisəli” deyil, beynəlxalq səviyyədə tanınmış əzəli Azərbaycan torpaqları olduğunu qeyd ediblər.
Aksiya zamanı, həmçinin Ermənistan silahlı qüvvələrinin Gəncəyə və digər yaşayış məntəqələrinə ballistik raket zərbələri haqqında məlumat verilib. Qeyd olunub ki, nəticədə 10 mülki şəxs və onlarla insan yaralanıb.
Eyni zamanda, azərbaycanlı icma üzvləri İsrail, Pakistan, Türkiyə və Ukraynanın bayraqlarını qaldıraraq bu ölkələrə Azərbaycanı dəstəkləməsinə görə təşəkkürlərini bildiriblər.
Aksiyadan sonra həmyerlilərimiz avtomobillərlə Ermənistanın ABŞ-dakı səfirliyinin qarşısında toplaşıb rəsmi Yerevana etirazlarını bildiriblər.
Sonda onlar Türkiyə Respublikasının ABŞ-dakı səfirliyinin qarşısında toplaşıblar. Türkiyə səfirliyinin nümayəndəsi həmyerlilərimizə təşəkkür edib və hər zaman yanımızda olduqlarını bildirib.

Azerbaijani Community in the US Hold a Support Rally for our Army, Protesting Armenian Aggression
The Azerbaijani community in the United States held a support rally for the Azerbaijani Army, protesting Armenian aggression against Azerbaijan, at the Black Lives Matter Plaza in Washington D.C. on 14 October. Our compatriots from various US cities came together at the square overlooking the White House.
The rally participants pointed out that Karabakh is Azerbaijani land and educated the American society on the truths of Azerbaijan.
They went on to explain that the occupied lands were never ‘disputed’ territories by any means, but ancient Azerbaijani lands recognized internationally.
The rally participants also spoke of the ballistic missile attacks by the Armenian armed forces on Ganja and other residential areas, killing 10 civilians and injuring dozens.
The Azerbaijanis in the US raised the Israeli, Pakistani, Turkish, and Ukrainian flags, expressing their gratitude to these countries for supporting Azerbaijan.
Our compatriots than drove to the Armenian embassy in the United States and expressed their protest to official Yerevan.
They finished the rally in front of the Embassy of the Republic of Türkiye in the US, while the officials of the Turkish embassy thanked our compatriots and said that they always stand by us.