Azərbaycanın idman ictimaiyyətinin bir qrupu cəbhəboyu zonada əsgərlərimizlə görüşüb
Azərbaycanın idman ictimaiyyətinin nümayəndələrindən ibarət bir qrup düşmənin genişmiqyaslı təxribatlarına adekvat cavab verərək ona sarsıdıcı zərbələr vuran müzəffər Azərbaycan Ordusu ilə həmrəylik nümayiş etdirmək üçün cəbhə bölgəsinə səfər edib.
“BrendSport.az” saytının təşkilatçılığı ilə reallaşdırılan səfər çərçivəsində, həmçinin Xəzər rayonunun Binə qəsəbəsindəki 121 nömrəli orta məktəbin şagirdləri “Qarabağ əsgərinə məktublar” layihəsində fəal iştirak ediblər. Məktəblilər hərbçilərimizə məktublar yazaraq, ürək sözlərini ifadə edib, daim Azərbaycan əsgərinin yanında olduqlarını və onlara güvəndiklərini bildiriblər.
Əsgərlərlə görüşə “Azərbaycan İdmançıları” İctimai Birliyinin, Peşəkar Boks Federasiyasının, 1 nömrəli Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər İdman Məktəbinin, “Cəngi” idman klubunun üzvləri və “BrendSport.az” saytının əməkdaşları qatılıblar.
Qəhrəman əsgərlərimizlə görüşdə Əməkdar bədən tərbiyəsi və idman xadimi, “Olimpiya” və “Şöhrət” ordenli Hicran Şərifov ordumuzun şücaətindən danışaraq, xalqımızın Prezident İlham Əliyevin Ali Baş Komandanlığı altında Silahlı Qüvvələrimizə güvəndiyini bildirib, əsgərlərimizə Qarabağ zəfəri arzulayıb.
Əsgərlərimizlə görüşdən xoş təəssüratla ayrılan tədbir iştirakçıları bu cür səfərlərin davamlı təşkil olunacağını bildiriblər.

Sports Community Visits Soldiers at Frontline
A group, representing the sports community in Azerbaijan, has visited the frontline in solidarity with the victorious Azerbaijani Army, who is now worthily retaliating to the large-scale enemy provocations and inflicting crushing blows on them.
The event was organized by BrendSport.az portal. They have also delivered the letters, written by the pupils at 121 Secondary School in Bina, Khazar, within the ‘Letters to a Karabakh Soldier’ project. The school students poured their hearts and souls into those messages to the frontline and expressed their full confidence in our soldiers.
The group leaving for the frontline meeting included members of the Public Union of Azerbaijani Sportsmen, Professional Boxing Federation, Children and Youth Sports School 1 of Olympic Reserves, the Jangi sports club, and the staff at BrendSport.az.
Hijran Sharijov, Honorary Sportsman with Olympic and Shohrat orders, spoke of the heroism of our army and our people’s wholehearted trust in our Armed Forces under the Supreme Command of President Ilham Aliyev and wished our soldiers further victories in Karabakh.