Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış üzrə Dövlət Xidməti
Bu gün səhər saat 06:00 radələrində Ermənistan silahlı qüvvələri genişmiqyaslı təxribat törədərək cəbhəboyu zonada yerləşən Azərbaycan Ordusunun mövqelərini və yaşayış məntəqələrimizi iriçaplı silahlar, minaatanlar və müxtəlif çaplı artilleriya qurğularından intensiv atəşə tutub.
"Hal-hazırda Azərbaycan Silahlı Qüvvələri qanunvericiliyin tələblərinə uyğun olaraq komplektləşdirilmiş və Azərbaycan Respublikasının ərazi bütövlüyünün müdafiəsi Azərbaycan Ordusu tərəfindən təmin edilir.
Tolerant və multikultural dəyərlərə malik Azərbaycan Respublikasında bütün millətlərin nümayəndələri mehriban, dostluq və əminamanlıq şəraitində yaşayır. Bəzi xarici saytlar, informasiya agentlikləri və sosial şəbəkə istifadəçiləri təxribat xarakterli məlumatlar yayaraq Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin uğurlu döyüş əməliyyatlarına kölgə salmağa çalışırlar. Ölkədə yaşayan azsaylı xalqların nümayəndələrinin məcburi qaydada cəbhə bölgəsinə göndərilməsi kimi həqiqətə uyğun olmayan absurd və böhtan xarakterli məlumatların heç bir əsası yoxdur və Azərbaycan Respublikası Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış üzrə Dövlət Xidməti bu cür dezinformasiyaları qətiyyətlə təkzib edir.
Bildiririk ki, zərurət yarandığı halda etnik mənşəyindən aslı olmayaraq ehtiyatda olan hərbi vəzifəlilər mövcud qanunvericiliyin tələblərinə əsasən Xidmətin yerli struktur bölmələrinə çağırılaraq ölkənin müdafiəsinin və dövlətin təhlükəsizliyinin təmin edilməsi məqsədilə müvafiq tədbirlərə cəlb ediləcəkdir",- deyə məlumatda qeyd olunub.

State Service for Mobilization and Conscription
Today at about 6 a.m. the armed forces of Armenia carried out a large scale provocation and intensively fired at the positions of the Azerbaijani army at the front-line and our settlements with large-caliber weapons, mortars and artillery of various calibers.
Currently, the Armed Forces of Azerbaijan are staffed in accordance with the requirements of the law and the defence of territorial integrity of the Republic of Azerbaijan is ensured by Azerbaijani Army.
Being in tolerant and multicultural values in the Republic of Azerbaijan, all nationalities live in friendly and safety atmosphere. Some foreign sites, information agencies and social media users spread provocative information to decrease the success of Armed Forces of Azerbaijan. It is not true that national minorities are sent to front-line by force and that information is denied firmly by State Service for Mobilization and Conscription.
We note that if necessary not depending on ethnic origin, reserve officers in accordance with the requirements of the current legislation will be called to the local structural divisions of the Service and will be involved to relevant measures to ensure the defence of the country and security of state.