Gənclər və İdman Nazirliyinin, AFFA-nın birgə təşəbbüsü ilə “Biz birlikdə güclüyük” aksiyası keçirilir. Aksiya çərçivəsində sentyabrın 30-da gənclər paytaxtın üç müxtəlif yerində vətəndaşlara, sürücülərə bayraqlar təqdim edirlər.
Hazırda cəbhədə torpaqlarımızın düşməndən azad edilməsi uğrunda gərgin döyüşlər gedir. Gənclərimiz ordumuzun zəfərlərindən qürur duyurlar. Ölkəmizdə bayraqların eyvanlardan asılması, avtomobillərdə bayraqların nümayiş etdirilməsi xalqımızın birliyini göstərir. Bu, eyni zamanda, xalqımızın bayrağımıza və Vətənimizə sevgisinin rəmzidir.
Bu barədə Gənclər və İdman Nazirliyinin mətbuat xidmətinin rəhbəri Səmayə Məmmədova jurnalistlərə müsahibəsində deyib.
Səmayə Məmmədova qeyd edib ki, gün ərzində davam edəcək aksiya çərçivəsində xüsusi geyimli könüllülər tərəfindən şəhərdə üç müxtəlif istiqamətdə 300, ümumilikdə isə 1000-dək bayrağın paylanılması nəzərdə tutulur. Bu həm də cəbhədə ərazilərimizin azadlığı uğrunda vuruşan əsgərlərimizlə həmrəyliyimizi, onlara dəstəyimizi və eyni zamanda, Vətənimizə olan məhəbbətimizi göstərir.

‘We are Strong Together’ Flag Campaign
The Ministry of Youth and Sport and AFFA have come forward with a joint initiative and held a flag campaign under the slogan of ‘We are strong together’. Youngsters distributed flags to citizens and drivers in three different locations in the capital on 30 September.
Our youth is proud of the victories won by the army, fighting for the liberation of our lands from the enemy. The flags hung from balconies and cars are the illustration of unity among people. They also symbolize our people’s love for their flag and Motherland. Samaya Mammadova, head of the press service of the Ministry of Youth and Sports, reported in her interview.
She added that volunteers in special clothes would distribute 300 flags in three different directions in the city, and 1000 in total, within the campaign which lasted all day. This simple act illustrates our solidarity with our soldiers, fighting for the freedom of our territories in tranches, our support for them, and our love for the Motherland.