Məmmədli bacıları xərcliklərindən qənaət etdikləri vəsaiti Silahlı Qüvvələrə Yardım Fonduna köçürüblər
Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin Ermənistan ordusuna zərbələri, 30 ilə yaxındır işğal altında olan torpaqlarımızı azad etməsi uşaqdan böyüyə hər bir azərbaycanlıda qürur hissi doğurur. Azərbaycan xalqının ordumuzun tezliklə bütün torpaqlarımızı azad edəcəyinə və ölkəmizin ərazi bütövlüyünü bərpa edəcəyinə inamı sonsuzdur. Bu günlərdə hər bir vətənpərvər azərbaycanlı ordumuza öz dəstəyini, sevgisini göstərmək üçün əlindən gələni etməyə çalışır. Elə Əminə və Mirvari Məmmədli bacıları da Azərbaycan Ordusunun qələbə yürüşünə öz kiçik dəstəklərini verməyi qərara alıblar. Belə ki, qızlar bir neçə il ərzində gündəlik xərcliklərindən qənaət etdikləri pulu Silahlı Qüvvələrə Yardım Fonduna köçürüblər.
Orta məktəb şagirdləri olan Əminə və Mirvari bildiriblər ki, Xocalıda azərbaycanlılara, xüsusən də uşaqlara və qadınlara qarşı törədilən vəhşiliklər barədə məktəbdə oxuduqları, televiziyadan izlədikləri onlarda erməni cəlladlarına qarşı nifrət yaradıb. Sentyabrın 27-dən başlayan Vətən müharibəsində eşitdiyimiz qələbə xəbərləri bizi çox sevindirir. Biz bu müzəffər yürüşdə rəşadətli əsgərlərimizə necə dəstək olmaq barədə düşündük və qərara gəldik ki, bir neçə il ərzində ad günlərimizdə, məktəbdə qazandığımız uğurlar zamanı atamızın bizə hədiyyələr almaq üçün ayırdığı pulu, habelə gündəlik xərcliklərimizdən topladığımız vəsaiti ordumuza yardım fonduna köçürək. Valideynlərimiz də bu fikrimizi alqışladılar, beləcə həmin pulu (5 min 115 manat) Silahlı Qüvvələrə Yardım Fonduna köçürdük. Əslində bilirik ki, Azərbaycan dövlətinin, onun ordusunun maddi yardıma ehtiyac yoxdur, amma biz, sadəcə, bu zəfərdə kiçik bir töhfəmiz olsun deyə belə qərar qəbul etdik.
Qeyd edək ki, Əminə Akademik Zərifə Əliyeva adına liseydə 9-cu, Mirvari isə 160 saylı klassik gimnaziyada 8-ci sinfin əlaçı şagirdidir. Onlar gələcəkdə ali təhsil alıb, Azərbaycanın inkişafı üçün səylə çalışmaq arzusundadırlar. Boş vaxtlarında balaca bacıları Həliməyə də hərfləri, rəqəmləri saymağı öyrədilər.

Mammadli Sisters Donate their Savings to the Armed Forces Relief Fund
Every Azerbaijani, young to old, is proud of the strikes by the Azerbaijani Armed Forces against the Armenian army and the liberation of our lands, which have been under occupation for almost 30 years. The people of Azerbaijan are sincerely confident that the Azerbaijani army will soon recover all our lands and restore the territorial integrity of our country. Every patriot is doing their best to show their support and love for our army. The sisters Amina and Mirvari Mammadli have also decided to add their small contribution to the victory march of the Azerbaijani Army. The girls have transferred the money they have been saving from their daily allowances to the Armed Forces Relief Fund.
Still school students, Amina and Mirvari say that what they’ve read and watched on TV about the atrocities committed against Azerbaijanis in Khojaly, especially children and women, have inspired hate for the Armenian executioners. ‘We were extremely happy about the victory news in the Patriotic War, which started on 27 September. We thought about how we could support our brave soldiers in their victorious march and decided to donate the money we had saved from our daily allowances and the money that our father gave us for gifts to the Armed Forces Relief Fund. Our parents welcomed the idea, so we transferred that money (5,115 manats) to the Relief Fund. We know that the Azerbaijani state and our army do not need any financial assistance. We simply wanted to have a contribution, albeit very small, in this victory’.
Amina is a ninth-grader at Academician Zarifa Aliyeva High School, and Mirvari is an honours eighth-grader at 160 classical gymnasium. They both wish to go to college and work hard for the development of Azerbaijan. In their spare time, the two siblings teach their younger sister Halima to read and count.