YUĞ Dövlət Teatrı Silahlı Qüvvələrə yardım fonduna ianə edib
Azərbaycan Dövlət “Yuğ” Teatrının kollektivi ordumuzun Azərbaycanın ərazi bütövlüyünün bərpası və tarixin ədalətin bərqərar edilməsi uğrunda mətin mübarizəsini alqışlayır və böyük zəfər günümüzün yaxında olduğuna inanır. Rəşadətli ordumuzun Azərbaycanın ərazi bütövlüyünün bərpası uğrunda həyata keçirdiyi uğurlu əməliyyatlar nəticəsində düşmənin minlərlə canlı qüvvəsinin, hərbi texnikasının məhv edilməsi, mühüm strateji yüksəkliklərin nəzarətə götürülməsi, əzəli torpaqlarımızın işğaldan azad edilməsi xalqımızda böyük ruh yüksəkliyi yaradıb.
Ölkədə kiçikdən-böyüyə hər kəs kimi mədəniyyət və incəsənət xadimləri, o cümlədən sənət ocağının kollektivi də cəbhədə baş verən hadisələri diqqətlə izləyir, Qələbə müjdəsi gözləyir. Teatrın kollektivi Azərbaycan Ordusuna dəstək olmaq üçün Silahlı Qüvvələrə Yardım Fonduna 2 min manat məbləğində ianə edib.
Teatrın direktoru, Əməkdar mədəniyyət işçisi İslam Həsənov bildirib ki, bu gün Azərbaycan xalqı ən şərəfli tarixi anlarını yaşayır. “Dədə-baba torpaqlarımızın düşmən işğalından azad olunması istiqamətində yenilməz ordumuzun apardığı uğurlu hərbi əməliyyatlar, işğalçı Ermənistan silahlı birləşmələrinə endirdiyi sarsıdıcı zərbələr, azad etdiyi torpaqlar bizi çox sevindirir və qürurlandırır. Bu gün yalnız əsgərlərimiz deyil, bütün Azərbaycan xalqı bir yumruq kimi birləşib ancaq qələbə üçün çalışır. Biz də ölkədə başlanan bu gözəl təşəbbüsə qoşularaq, Silahlı Qüvvələrə Yardım Fonduna ianə etmək qərarına gəldik. Teatrımızın kollektivi yekdilliklə dövlətimizin qəbul etdiyi bütün qərarları dəstəkləyir, Qarabağın yağı düşmən tapdağından azad olunacağı günün yaxında olduğuna inanır və bunun üçün əlindən gələni etməyə, hətta silaha sarılıb ön cəbhədə vuruşmağa da hazırdır”, - deyə teatrın direktoru bildirib.

YUĞ State Theatre Donates to the Armed Forces Relief Fund
Azerbaijan State Yuğ Theatre team welcomes the steadfast struggle of our army to restore the territorial integrity of Azerbaijan and establish historical justice and believes that we shall soon witness the Great Victory. Our people across the country are experiencing a great morale boost as our valiant army performs successful operations to restore the territorial integrity of Azerbaijan, destroys thousands of enemy personnel and military equipment, takes control of important strategic heights, and liberates our ancient lands from occupation.
Everyone in the country, from 7 to 70, including cultural and art figures, and the staff at the art centre, are carefully watching the tides from the frontline, looking forward to the news of Victory. The theatre company has donated 2,000 to the Armed Forces Relief Fund to show their support for the Azerbaijani Army.
The theatre director, Honoured Cultural Worker Islam Hasanov stated that the Azerbaijani people are currently living the most glorious historical events. ‘We are proud of and rejoiced at the successful military operations conducted by our invincible army to liberate our ancestral lands from enemy occupation, the crushing blows inflicted upon the invading Armenian armed forces, and the recovered lands. Not only our soldiers, but the entire Azerbaijani nation has come united as a fist for our common victory. We, too, have decided to join this wonderful initiative in the country and donate to the Armed Forces Relief Fund. Our theatre company supports unanimously all the decisions of our state, believes wholeheartedly that our dear Karabakh will soon be recovered from the enemy, and is ready to do everything in our power, even take up arms and join the battles on the frontline, for our common goal’, concluded Hasanov.