Azərbaycan Ordusuna dəstək məqsədilə qardaş Türkiyənin müxtəlif bölgələrində tədbirlər keçirilir
Ermənistanın Azərbaycana qarşı təxribatlarını qınamaq və buna cavab olaraq Azərbaycan Ordusunun başlatdığı əməliyyatlara dəstək məqsədilə qardaş Türkiyənin müxtəlif bölgələrində tədbirlər keçirilir.
Bu məqsədlə ölkənin Kocaeli vilayətinin Böyükşəhər Bələdiyyəsinin binasına iri Azərbaycan və Türkiyə bayraqları asılıb.
Şəhərin küçə və prospektlərinə Azərbaycana dəstək məqsədilə “Türk milləti olaraq canımızın digər hissəsi olan Azərbaycan türklərinin yanındayıq” şüarları asılıb. Ölkənin İzmir və Balıkesir şəhərlərinin rəmzləri olan “Saat qülləsi” və Çamlık təpəsində yerləşən əzəmətli Ay heykəli Azərbaycan bayrağının rəngləri ilə işıqlandırılıb.
Türkiyənin müxtəlif vilayətlərinin ictimai nəqliyyat vasitələrinin elektron tablolarında “Bir millət, iki dövlət”, “Azərbaycan” şüarları və iki qardaş ölkənin bayraqları əks olunub.
Azərbaycan-Ermənistan təmas xəttində baş verənlər Türkiyə əhalisi tərəfindən yaxından izlənir. Ölkənin müxtəlif bölgələrində dəstək aksiyaları təşkil olunur, televiziya proqramları hazırlanır.

В целях поддержки Азербайджанской Армии в различных регионах братской Турции проводятся мероприятия
В целях осуждения провокаций Армении против Азербайджана и поддержки операций, начатых в ответ Азербайджанской Армией, в различных регионах братской Турции проводятся мероприятия.
С этой целью на здании столичного муниципалитета Коджаэли Беюкшехер страны вывешены большие флаги Азербайджана и Турции.
В целях поддержки Азербайджана на улицах и проспектах города вывешиваются лозунги «Как турецкая нация, мы с азербайджанскими тюрками, которые являются другой частью нашей души». «Часовые башни», символы городов Измир и Балыкесир страны, а также величественный монумент, расположенный на холме Чамлык, были подсвечены цветами азербайджанского флага.
На электронных табло общественного транспорта разных провинций Турции вывешены лозунги «Одна нация, два государства», «Азербайджан» и флаги двух братских стран.
За происходящим на линии соприкосновения Азербайджана и Армении пристально следит населени Турции. В разных регионах страны организуются акции в поддержку Азербайджана, готовятся телепередачи.