Azərbaycan Ordusuna dəstək məqsədilə qardaş Türkiyənin müxtəlif bölgələrində tədbirlər keçirilir
Ermənistanın Azərbaycana qarşı təxribatlarını qınamaq və buna cavab olaraq Azərbaycan Ordusunun başlatdığı əməliyyatlara dəstək məqsədilə qardaş Türkiyənin müxtəlif bölgələrində tədbirlər keçirilir.
Bu məqsədlə ölkənin Kocaeli vilayətinin Böyükşəhər Bələdiyyəsinin binasına iri Azərbaycan və Türkiyə bayraqları asılıb.
Şəhərin küçə və prospektlərinə Azərbaycana dəstək məqsədilə “Türk milləti olaraq canımızın digər hissəsi olan Azərbaycan türklərinin yanındayıq” şüarları asılıb. Ölkənin İzmir və Balıkesir şəhərlərinin rəmzləri olan “Saat qülləsi” və Çamlık təpəsində yerləşən əzəmətli Ay heykəli Azərbaycan bayrağının rəngləri ilə işıqlandırılıb.
Türkiyənin müxtəlif vilayətlərinin ictimai nəqliyyat vasitələrinin elektron tablolarında “Bir millət, iki dövlət”, “Azərbaycan” şüarları və iki qardaş ölkənin bayraqları əks olunub.
Azərbaycan-Ermənistan təmas xəttində baş verənlər Türkiyə əhalisi tərəfindən yaxından izlənir. Ölkənin müxtəlif bölgələrində dəstək aksiyaları təşkil olunur, televiziya proqramları hazırlanır.

Events of support for the Azerbaijani Army held throughout brotherly Türkiye
Brotherly Türkiye has been holding events in various regions of the country to condemn Armenia’s subversion against Azerbaijan and to support the operations launched by the Azerbaijani Army in retaliation.
Large Azerbaijani and Turkish flags have been hung on the Kocaeli Metropolitan Municipality building to demonstrate support for Azerbaijan’s just cause.
Posters in support for Azerbaijan reading ‘As the Turkish nation, we stand by the Azerbaijani Turks, the other half of our soul’ are displayed on the streets throughout the city. The symbols of Izmir and Balkesir, the Clock Tower and the Moon Statue in Chamlik Hill, have been illuminated with the colours of the Azerbaijani flag.
Electronic boards on public transport in different provinces of Türkiye have been displaying slogans such as ‘One nation, two states’, ‘Azerbaijan’ and the flags of the two brotherly countries.
The people of Türkiye are closely following the happenings on the Azerbaijan-Armenia contact line. The country is throwing various support campaigns and airing TV programs.