Ədliyyə işçiləri və hakimlər Silahlı Qüvvələrə Yardım Fonduna vəsait köçürüb
İşğalçı Ermənistanın növbəti hərbi təxribatlarına cavab olaraq Azərbaycan Ordusu tərəfindən bütün cəbhəboyu uğurlu əks-hücum əməliyyatları həyata keçirilir. Ordumuza daim xüsusi diqqət yetirən Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı İlham Əliyev tərəfindən onun ən yüksək səviyyədə təchizatı təmin edilir. Bu gün Azərbaycan Ordusu dünyanın ən güclü 50 ordusu sırasındadır, Cənubi Qafqazda isə birincidir. Bunun kökündə qəhrəman ordumuzun yüksək döyüş qabiliyyəti, müasir silah-sursat və texnika ilə təchizatı dayanır.
Torpaqlarımızın işğaldan azad olunmasında ordumuzun uğurlu hərbi əməliyyatları xalqımızda böyük ruh yüksəkliyi yaratmaqla, vətənpərvərlik hissini daha da artırıb. Vətəndaşlarımız kütləvi könüllü yazılır, cəbhə üçün, qələbə üçün hər şey etməyə hazır olduqlarını bildirirlər.
Ədliyyə Nazirliyinin mətbuat xidmətindən bildiriblər ki, ədliyyə işçiləri və hakimlər vətəndaş fəallığı və orduya dəstəklərini nümayiş etdirərək mütəmadi olaraq əməkhaqlarının bir hissəsini Silahlı Qüvvələrə Yardım Fonduna köçürürlər.
Cəbhədə qələbələrimizdən ruhlanan ədliyyə işçiləri və hakimlər hazırda da əməkhaqları fondundan 1 milyon 600 min manatın Silahlı Qüvvələrə Yardım Fonduna köçürülməsi qərarına gəliblər.
Ordumuz ən yüksək səviyyədə təchiz edilir, gündəlik dövlət qayğısı ilə əhatə olunur və əlavə heç bir yardıma ehtiyac yoxdur. Bu addım isə ordu ilə həmrəylik nümayişi kimi mənəvi borc hesab olunub.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı İlham Əliyevin qətiyyətli mövqeyindən qürur və iftixar hissi duyan ədliyyə və məhkəmə işçiləri bu şərəfli yolda dövlətimizin başçısının ətrafında sıx birləşdiklərini ifadə edirlər.

Judicial Staff and Judges Transfer Funds to the Relief Fund
The Azerbaijani Army is conducting successful counter-offensive operations along the entire frontline in retaliation to yet another military provocation by the occupying Armenia. The President of the Republic of Azerbaijan, the Supreme Commander-in-Chief of the Armed Forces Ilham Aliyev has always paid special attention to the army, ensuring supply at the highest level possible. The Azerbaijani Army now ranks 50 in the world and first in the South Caucasus among the most powerful armies globally, which is built on the high combat capacity of our heroic army and an arsenal of modern weaponry and equipment.
The victorious military operations by our army toward recovering our lands from occupation have boosted morale and patriotic sentiments. Our citizens are volunteering for the front en masse and declaring their readiness to do anything they can for the victory.
The press service at the Ministry of Justice reports that the judicial staff and judges regularly transfer a portion of their salaries to the Relief Fund for the armed forces to demonstrate their civic initiative and support the army.
Encouraged by our victories at the front, the Ministry of Justice team has now decided to transfer another 1,600,000 manats from the payroll budget to the Azerbaijan Army Relief Fund.
Our army is equipped and enveloped in care by the state, without a need for any additional assistance. We are considering this step our moral duty to showcase solidarity with the army.
The judicial and court staff are immensely proud of the decisive position demonstrated by the President of the Republic of Azerbaijan, Supreme Commander-in-Chief of the Armed Forces Ilham Aliyev, and declare that they stand united by the head of our state on this glorious path.