Vətəndaşlarımızın nəzərinə!
Azərbaycan Ordusu dövlətimizin, şəxsən Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyevin hərtərəfli diqqət və qayğısı ilə əhatə olunub. Şəxsi heyətin təchizatı, təminatı və sosial-məişət şəraitinin daha da yaxşılaşdırılması istiqamətində fəaliyyətlər bu gün də davam etdirilir.
Bildiririk ki, son günlər Azərbaycan Ordusunun ön xətt bölmələrinə müxtəlif növ yardımların edilməsi ilə bağlı xeyli sayda müraciət daxil olur.
Müdafiə Nazirliyi Ordumuza göstərilən diqqət və qayğıya görə xalqımıza dərin minnətdarlığını bildirir. Hazırda Azərbaycan Ordusunun hərbi hissələri, xüsusilə də ön xətt bölmələri bütün təminat növləri ilə tam təmin olunub və əlavə yardıma ehtiyac yoxdur. Azərbaycan əsgərinin yalnız xalqımızın mənəvi dəstəyinə ehtiyacı var ki, bu da daim göstərilir.
Eyni zamanda bildiririk ki, ayrı-ayrı vətəndaşlarımız, təşkilat və müəssisələr Müdafiə Nazirliyinə müraciət etmədən birbaşa hərbi hissələrə gedir və müxtəlif növ yardımlar aparırlar. Bu da bəzi hallarda pərakəndəliyə, şəxsi heyətə çatdırılan ərzaq məhsullarının xarab olmasına və israfçılığa səbəb olur. Ərzaq məhsullarının qida təhlükəsizliyi nəzarətindən keçmədən şəxsi heyətə verilməsi isə hərbi qulluqçuların sağlamlığı üçün ciddi təhlükə yarada bilər.
Bu sahədə fəaliyyətin mərkəzləşdirilmiş qaydada həyata keçirilməsi və yardımın planlı şəkildə hərbi hissələrə çatdırılması məqsədilə Müdafiə Nazirliyində aşağıda əlaqə nömrələri qeyd edilən müvəqqəti qaynar xətt fəaliyyət göstərir:

Минобороны Азербайджана обратилось к гражданам страны
Азербайджанская Армия окружена всесторонним вниманием и заботой нашего государства и лично Президента Азербайджанской Республики, Верховного главнокомандующего Вооруженными силами господина Ильхама Алиева. Деятельность в направлении дальнейшего улучшения оснащения, обеспечения и социально-бытовых условий личного состава продолжается.
Сообщаем, что в последние дни поступает большое количество обращений с предложениями разного рода помощи передовым подразделениям Азербайджанской Армии.
Министерство обороны выражает глубокую признательность нашему народу за внимание и заботу, проявленные к нашей армии. В настоящее время все воинские части Азербайджанской Армии, особенно передовые подразделения, полностью укомплектованы всеми видами снабжения и в дополнительной помощи необходимости нет. Азербайджанскому солдату нужна только моральная поддержка нашего народа, которая всегда проявляется.
При этом отметим, что некоторые наши граждане, организации и предприятия идут напрямую в воинские части, без согласования с Министерством обороны, и оказывают различную помощь. В некоторых случаях это носит беспорядочный характер и приводит к расточительству и порче продуктов, доставленных личному составу. Передача таких продуктов питания личному составу без контроля безопасности пищевых продуктов может представлять серьезную угрозу для жизни военнослужащих.
В связи с этим для централизованной координации такой деятельности и более рационального перераспределения и доставки помощи воинским частям в Министерстве обороны действует временная горячая линия со следующими контактными номерами: