Gəncə şəhərində erməni terroru nəticəsində ölənlərin sayı 13-ə çatıb
Ermənistan silahlı qüvvələrinin 17.10.2020-ci il tarixdə gecə saat 01 radələrində cəbhə zonasından kənarda yerləşən, Azərbaycan Respublikasının ikinci böyük şəhəri olan Gəncənin mərkəzi hissəsini raket atəşinə tutması nəticəsində 13 nəfər həlak olub, 45-dən artıq şəxs yaralanıb, çoxsaylı mülki infrastruktur obyektlərinə, nəqliyyat vasitələrinə külli miqdarda ziyan dəyib.
Faktla bağlı Azərbaycan Respublikasının Baş Prokuroru tərəfindən Cinayət Məcəlləsinin 100.2 (təcavüzkar müharibəni aparma), 120.2.1 (cinayətkar birlik–təşkilat tərəfindən qəsdən adam öldürmə), 120.2.4 (xüsusi amansızlıqla və ya ümumi təhlükəli üsulla qəsdən adam öldürmə), 120.2.7 (qəsdən iki və ya daha çox şəxsi öldürmə), 120.2.12 (milli, irqi, dini ədavət və ya düşmənçilik niyyəti ilə qəsdən adam öldürməyə cəhd), 186.3-cü (əmlakı qəsdən məhv etmə və ya zədələmə xüsusilə külli miqdarda ziyan vurmaqla törədildikdə) və digər maddələri ilə cinayət işi başlanaraq istintaqın aparılması Baş Prokurorluğun İstintaq İdarəsinə tapşırılıb.
Hazırda hadisə yerində olan prokurorluq əməkdaşları tərəfindən həlak olan və zərərçəkmiş şəxslərin, həmçinin mülki infrastruktur obyektlərinin, nəqliyyat vasitələrinin siyahısının dəqiqləşdirilməsi ilə bağlı istintaq-əməliyyat tədbirləri davam etdirilir.

Around 52 civilians wounded, 13 killed in Ganja
Armenian Armed Forces made a missile attack on residential areas in the central part of Ganja city, the second-largest city of Azerbaijan, located outside the front line zone, at nearly 01:00 (GMT +4) on October 17. The missiles that hit the houses completely destroyed them, and the residents were left under the ruins.
As a result of rocket fire on civilians in the central part of Ganja on October 17, 13 people died, 52 people were injured, and numerous civilian infrastructure and vehicles were seriously damaged.
In connection with the above facts, the Prosecutor General of Azerbaijan opened a criminal case under Articles 100.2. (Waging an aggressive war), 120.2.1 (Deliberate murder committed by a criminal community - an organization), 120.2.4 (Deliberate murder committed with particular cruelty or in a generally dangerous way), 120.2.7 (Deliberate murder of two or more persons), 120.2.12 (Deliberate murder committed on the grounds of national, racial, religious hatred or enmity), 186.3 (Intentional destruction or damage of other people's property, committed with causing especially large damage) and other Criminal Code of Azerbaijan.
Currently, prosecutors are carrying out operational investigative measures to clarify the list of victims.