Mingəçevirə atılan raketlər hərbi hava hücumundan müdafiə qüvvələri tərəfindən zərərsizləşdirilib
İşğalçı Ermənistan Respublikasının silahlı qüvvələri beynəlxalq hüququn norma və prinsiplərini, 1949-cu il tarixli Cenevrə Konvensiyaları və onların Əlavə Protokollarını, habelə 10 oktyabr 2020-ci il tarixdə saat 12:00-dan etibarən elan edilmiş humanitar atəşkəs rejiminin tələblərini pozaraq, Azərbaycanın dinc əhalisini qəsdən hədəfə almaqla yaşayış məntəqələrini və strateji obyektləri ağır artilleriyadan atəşə tutmağa davam edir.
Düşmənin silahlı qüvvələri 17.10.2020-ci il tarixdə gecə saat 01 radələrində növbəti dəfə Cənubi Qafqazın ən böyük istilik elektrik stansiyası olan Mingəçevir Su Elektrik Stansiyasını hədəfə almaqla cəbhə zonasından 100 km-dən artıq uzaqlıqda yerləşən, iri sənaye şəhəri Mingəçevirə raketlər atıb.
Raketlər Ordumuzun hərbi hava hücumundan müdafiə qüvvələri tərəfindən zərərsizləşdirilib.
Hazırda prokurorluq əməkdaşları tərəfindən hadisə yerinə baxış keçirilməklə zəruri istintaq-əməliyyat tədbirləri həyata keçirilir.

Missiles fired at Mingachevir intercepted by air defense forces
The Armed Forces of the invading Armenia violated the norms and principles of international law, the Geneva Conventions of 1949 and their additional protocols, as well as the requirements of the humanitarian ceasefire announced on October 10, 2020, at 12:00. Heavy artillery continues to fire at localities and strategic targets, targeting the population.
The Armenian Armed Forces fired rockets at Mingachevir on October 17 at about 01:00 am a large industrial city located more than 100 km from the front line, aiming at the Mingachevir Hydro Power Station, the largest thermal power plant in the South Caucasus.
The missiles were intercepted by the Air Defense Forces of the Azerbaijani army.
Employees of the Prosecutor's office conduct an inspection of the scene and carry out the necessary operational and investigative measures.