Ermənistanın mülki əhaliyə qarşı hücumları davam edir
Ermənistanın hərbi-siyasi rəhbərliyi beynəlxalq hüququn əsas norma və prinsiplərini kobud şəkildə pozaraq dinc əhalini, çoxsaylı ev və mülki obyektləri, təsərrüfat təyinatlı məntəqələri ağır artilleriya qurğularından intensiv atəşə tutmaqda davam edir.
Dərin kədər hissi ilə qeyd edirik ki, düşmənin dinc Azərbaycan əhalisinin sıx yaşadığı əraziləri növbəti dəfə ağır artilleriya qurğularından intensiv atəşə tutması nəticəsində 28.09.2020-ci il tarixdə saat 11 radələrində Tərtər şəhəri Heydər Əliyev prospektində yerləşən rayon Məhkəməsinin inzibati binasının yanına düşmüş mərmi qəlpələrindən 1975-ci il təvəllüdlü Əliyev Mehman Sovet oğlu həlak olmuş, həmin vaxt ərazidən keçən təcili tibbi yardım maşının sürücüsü 1968-ci il təvəllüdlü Əsədov Qənbər Əsgər oğlu və maşında olan hərbi polisin əməkdaşı 1994-cü il təvəllüdlü Hüseynov Fəxrəddin Fərman oğlu, həmçinin ərazidə olan digər Tərtər şəhər sakini 1991-ci il təvəllüdlü İbrahimov Tural Firdovsi oğlu yaralanıb.
Faktla bağlı Tərtər rayon prokurorluğunda Azərbaycan Respublikasının Cinayət Məcəlləsinin 100.2 (təcavüzkar müharibəni aparma), 120.2.1 (cinayətkar birlik–təşkilat tərəfindən qəsdən adam öldürmə), 120.2.4 (xüsusi amansızlıqla və ya ümumi təhlükəli üsulla qəsdən adam öldürmə), 120.2.12 (milli, irqi, dini ədavət və ya düşmənçilik niyyəti ilə qəsdən adam öldürmə), 29, 120.2.7-ci (qəsdən iki və ya daha çox şəxsi öldürməyə cəhd) və digər maddələri ilə cinayət işi başlanıb.

Military-political leadership of aggressor Armenia continues to subject civilians
As reported earlier, blatantly violating the basic norms and principles of international humanitarian law, the military-political leadership of the aggressor Armenia continues to subject civilians, numerous houses and objects, as well as household premises to intensive artillery fire.
We deeply regret to inform that, on September 28th at about 11:00 as a result of the enemy's intensive artillery shelling on the densely populated areas of Azerbaijan, Aliyev Mehman Sovet, born in 1975, was killed by shrapnel fragments falling near the administrative building of Terter District Court on Heydar Aliyev Avenue. The driver of the ambulance passing by at that time Asadov Ganbar Asgar, born in 1968, and the military police officer in the car - Huseynov Fakhraddin Farman, born in 1994, as well as another resident of Terter, Ibrahimov Tural Firdovsi, born in 1991, were injured.
Upon the fact a criminal case has been initiated by Terter Prosecutor's Office under Article 100.2 (conducting aggressive war), Article 120.2.1 (deliberate murder committed by criminal community (organization)), Article 120.2.4 (deliberate murder committed with special cruelty or in publicly dangers way), 120.2.12 (deliberate murder on motive of national, racial, religious hatred or enmity), Articles 29, 120.2.7 (deliberate murder of two or more persons), and other articles of the Criminal Code of the Republic of Azerbaijan.