Əfqanıstan Milli Şurasının Yuxarı və Aşağı palataları Azərbaycanın suverenliyini və ərazi bütövlüyünü dəstəklədikləri barədə bəyanatlar qəbul ediblər.
Milli Məclisin Mətbuat və ictimaiyyətlə əlaqələr şöbəsindən bildirilib ki, hər iki palatanın bəyanatında Ermənistanın Azərbaycan Respublikasına qarşı hərbi hücumları qətiyyətlə pislənilir, ölkəmizin beynəlxalq səviyyədə tanınmış sərhədləri çərçivəsində Azərbaycanın suverenliyinin və ərazi bütövlüyünün dəstəkləndiyi vurğulanır.
Əfqanıstan Milli Şurasının Yuxarı Palatası və Aşağı Palatası Ermənistanla Azərbaycan arasındakı hərbi toqquşmalar dövründə ermənilərin törətdikləri insanlıq əleyhinə cinayətlərlə bağlı, Azərbaycanın Xocalı şəhərinə və ümumiyyətlə, Dağlıq Qarabağ bölgəsinə dəymiş ziyanla bağlı dərin narahatlıqlarını ifadə edərək həlak olanların yaxınlarının kədərinə şərik olduqlarını bildirir, həmçinin bu hadisələrin günahkarlarının mühakimə olunmasını istəyirlər.
Bəyanatlarda vurğulanır ki, Əfqanıstan Milli Şurası BMT Təhlükəsizlik Şurasının məlum 4 qətnaməsinin ən qısa zamanda icrasına çağırır və Azərbaycanla Ermənistan arasında problemin birdəfəlik həllini istəyir.

The upper and lower chambers of the Afghan National Assembly adopted the statements in which they expressed support for Azerbaijan’s sovereignty and territorial integrity.
In their statements both chambers strongly condemn Armenia’s military attacks on Azerbaijan, express support for Azerbaijan’s sovereignty, and territorial integrity within the internationally recognized state borders.
Expressing deep concern about the crimes of Armenia against humanity during the military clashes between Armenia and Azerbaijan, the damage caused to Khojaly city and the Nagorno-Karabakh region of Azerbaijan in general, both chambers of the Afghan parliament emphasize that they share the sorrow of the relatives of the victims and also urge to condemn the perpetrators.
The National Assembly calls for the fulfillment of the relevant four resolutions of the UN Security Council in a short period and the final settlement of the conflict between Armenia and Azerbaijan.