Malayziya Xarici İşlər Nazirliyindən Azərbaycanın ərazi bütövlüyünə dəstək ifadə edən bəyanat
Malayziya Xarici İşlər Nazirliyi sentyabrın 27-dən başlayaraq Ermənistanın Azərbaycana qarşı həyata keçirdiyi növbəti hərbi təxribatla bağlı bəyanat yayıb.
Bəyanatda Azərbaycanın ərazi bütövlüyü ilə bağlı birmənalı mövqe nümayiş etdirilib.
Sənəddə deyilir ki, Malayziya sentyabrın 27-də yenidən başlayan gərgin hərbi qarşıdurma nəticəsində Azərbaycan Respublikasının Dağlıq Qarabağ regionunda pisləşən vəziyyətdən dərin narahatlıq keçirir.
Həmçinin qeyd olunub ki, Malayziya münaqişənin BMT Təhlükəsizlik Şurasının müvafiq qətnamələri daxil olmaqla beynəlxalq hüquq əsasında sülh yolu ilə həllinin tapılmasına yönəlmiş bütün səyləri dəstəkləyir.

Malaysia supports territorial integrity of Azerbaijan
Malaysia stands firm on the sovereignty, territorial integrity and inviolability of the borders of the Republic of Azerbaijan, Foreign Ministry of Malaysia has issued a statement on the next military provocation of Armenia against Azerbaijan since September 27.
The document says that Malaysia is deeply concerned about the situation in the Nagorno-Karabakh region of Azerbaijan as a result of the recent of hostilities on September 27.
Malaysia supports all efforts aimed at finding a peaceful settlement of the conflict based on international law, including the relevant United Nations Security Council Resolutions.