Qırğızıstanın “goldenbridgenews.com”, “turktoday.info” və “nazarnews.org” portalları Azərbaycanın işğal olunmuş torpaqlarını azad etməsi, Ermənistanın təxribatçı siyasəti haqqında məqalələr yaymaqda davam edir.
“goldenbridgenews.com” və “turktoday.info” portalları Azərbaycan Ordusunun Zəngilan rayonunun Mincivan qəsəbəsini və 13 kəndini, həmçinin Füzuli rayonunun 3, Cəbrayıl rayonunun 5 kəndini işğaldan azad etməsi barədə xəbərlər yayıblar.
Portallar, həmçinin Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin xalqa müraciətinin mətnini də yerləşdirib.
Bundan əlavə, saytlar “AZƏRTAC Ermənistanın Gəncəyə qanlı terror hücumları ilə bağlı dünyanın aparıcı xəbər agentliklərinə müraciət ünvanlayıb” sərlövhəli materiala da yer verib.
“nazarnews.org” portalı “Prezident: Ermənistan hələ nə qədər gec deyil bəyanat verməlidir ki, işğal edilmiş torpaqlardan çıxıram”, “Prezident İlham Əliyev: Onlar bütün dünyaya yalan danışır. Bu yalançıları biz bundan sonra da qovacağıq”, “Azərbaycan Prezidenti: Ermənistan rəhbərliyi artıq bizim qarşımızda diz çöküb, onlara layiq olan yeri göstərmişik”, “Prezident İlham Əliyev: Müzəffər Azərbaycan Ordusu döyüş meydanında yeni qələbələr qazanır”, “Mehriban Əliyeva Füzuli, Cəbrayıl, Xocavənd, Zəngilan rayonlarının, bir sıra kəndlərinin və Zəngilan şəhərinin işğaldan azad olunması münasibətilə xalqımızı təbrik edib” sərlövhəli materialları rus dilində dərc edib.

Kyrgyzstan's "goldenbridgenews.com", "turktoday.info" and "nazarnews.org" portals continue to publish articles about the liberation of the occupied lands of Azerbaijan and the provocative policy of Armenia.
"goldenbridgenews.com" and "turktoday.info" portals published news about the liberation of the Minjivan settlement and 13 villages of the Zangilan district, as well as 3 villages of the Fuzuli district and 5 villages of Jabrayil district from the Armenian occupation.
The portals also posted Azerbaijan President Ilham Aliyev's address to the nation.
In addition, the portals also published the material entitled "AZERTAC has addressed a request to the world's leading news agencies regarding the bloody terrorist attacks of Armenia in Ganja".
"nazarnews.org" portal published materials in Russian such as "President: Armenia should make a statement before it's too late that I am withdrawing from the occupied lands", "President Ilham Aliyev: They are lying to the whole world. We will expel these liars from now on", "President of Azerbaijan: Armenian leadership has already knelt before us, we have shown them the place they deserve", "President Ilham Aliyev: The victorious Azerbaijani Army is winning new victories on the battlefield", "Mehriban Aliyeva Fuzuli, Jabrayil, "Khojavand congratulated our people on the liberation of Zangilan regions, several villages and the city of Zangilan from occupation".