Türkiyə kütləvi informasiya vasitələri (KİV) Ermənistanın işğalçılıq siyasəti və ölkəmizə qarşı yeni hücumlar səbəbindən bölgədə yaranmış hərbi gərginliyi gündəmdə saxlamaqdadır.
Prezident İlham Əliyevin gərgin və səmərəli fəaliyyəti, Tvitter hesabında paylaşımları, eləcə də cəbhə bölgəsində baş verən proseslərlə bağlı Müdafiə Nazirliyinin rəsmi məlumatları, həmçinin Azərbaycan Prezidentinin köməkçisi-Prezident Administrasiyasının Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyevin vəziyyətlə bağlı açıqlamaları qardaş ölkə KİV-lərində sürətlə yayılır.
Türkiyə mediası yazır ki, Azərbaycan xalqı Ermənistanın vəhşiliyinə qarşı daha sıx birləşir. Hazırda “Qarabağ Azərbaycandır!”, “Hər şey Qarabağ üçün!”, “Vətən sağ olsun!” şüarları Azərbaycan xalqının həyat devizinə çevrilib.

Turkish mass media continues to focus on the ongoing military tensions in the region, emphasizing Armenia’s expansionist policies and its new attacks against Azerbaijan.
President Ilham Aliyev’s active and effective engagement, his posts on social media platform X (formerly Twitter), along with official statements issued by Azerbaijan’s Ministry of Defense and comments made by Hikmat Hajiyev, Assistant to the President and Head of the Foreign Policy Department of the Presidential Administration, are being widely covered by media outlets in the brotherly country.
Reports in Turkish media underline that the Azerbaijani people have united even more strongly in the face of Armenian aggression. Currently, slogans such as “Karabakh is Azerbaijan!”, “Everything for Karabakh!”, and “Long live the homeland!” have become an integral part of national spirit and daily life in Azerbaijan.