Ərəb aləmində geniş oxucu auditoriyasına malik “Ərəbi21” saytında “Azərbaycanın işğaldan azad edilmiş torpaqlarında 27 ildən sonra azan verilib” sərlövhəli məqalə dərc edib.
Məqalədə Cəbrayıl və Füzuli rayonlarının işğaldan azad edilmiş yaşayış məntəqələrində şanlı Azərbaycan əsgərinin dövlət bayrağımızı sancmasından sonra azan səsləndiyi qeyd olunub. Vurğulanıb ki, Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Ermənistanın humanitar atəşkəsi pozduğunu və rəşadətli Ordumuzun hər gün yeni kəndləri və şəhərləri işğaldan azad etdiyini bildirib.
Məqalədə qədim Xudafərin körpüsündə də Azərbaycan bayrağının dalğalandığı qeyd edilib.
Bundan əlavə, Misirin “Gomhoriaonline”, “Cairo24” və “Akhbarelyom” informasiya portalları Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin xalqa müraciəti, Zəngilan şəhərinin və ətraf kəndlərin işğaldan azad edilməsi barədə xəbərlər yayıblar.

"Arabi21", a widely read outlet in the Arab world, has published an article titled “Azan performed in Aghdam mosque after 27 years.”
The report noted that the call to prayer was heard again after Azerbaijani soldiers raised the national flag in the recently liberated settlements of Jabrayil and Fuzuli districts. The author also referred to President Ilham Aliyev’s statement accusing Armenia of violating the humanitarian ceasefire, while emphasizing that the Azerbaijani Army continued to liberate new villages and cities from occupation.
In addition, leading Egyptian information portals — "Gomhoriaonline", "Cairo24" and "Akhbarelyom" — reported on President Aliyev’s appeal to the nation and the liberation of Zangilan city along with surrounding villages.