Ermənistan silahlı qüvvələrinin Gəncə şəhərini ballistik raket atəşinə tutması və bunun nəticəsində aralarında azyaşlılar və qadınlar da olmaqla ciddi sayda mülki insanların itkisi barədə Küveytin “Dasmannews” onlayn xəbərlər portalında və gündəlik ərəb dilində nəşr edilən “Əl-Ənbə”, “Əl-Nahar”, “Əl-Cəridə” qəzetlərində bu barədə məlumatlar dərc edilib.
Azərbaycanın Küveytdəki Səfirliyindən bildirilib ki, həmçinin hücum zamanı həlak olan insanların xatirəsinin yad edilməsi məqsədilə oktyabrın 19-da səfirliyin əsas giriş qapısının önündə erməni vəhşiliyinin qurbanı olmuş şəxslərin, insanların fotoşəkilləri, yaşayış binalarına, mülki obyektlərə dəyən dağıntıları özündə əks etdirən materiallar yerləşdirilmiş anım lövhəsi quraşdırılıb. Oktyabrın 18-dən etibarən ölkədəki Azərbaycanın icma üzvləri mütəşəkkil və fərdi şəkildə səfirliyin önünə gələrək erməni vandalizminin qurbanı olmuş vətəndaşlarımızın xatirəsini ehtiramla anmış, lövhənin önünə gül dəstələri, eləcə də kiçik uşaq oyuncaqları qoymuşlar. Həmçinin, səfirliyin önündən keçən yerli və müxtəlif ölkə vətəndaşları lövhəyə yaxınlaşaraq hadisə ilə tanış olmaqla yanaşı, onlara Gəncə terroru barədə ətraflı məlumat verilib. Erməni vandalizminin qurbanlarının anımı ilə bağlı quraşdırılmış lövhənin nümayişi həftənin sonunadək davam etdiriləcək.
Bundan əlavə, Ermənistanın Gəncə şəhərini raket atəşinə tutması nəticəsində aralarında azyaşlılar və qadınlar da olmaqla ciddi sayda mülki insanların itkisi barədə XİN-in Bəyanatı, o cümlədən rəsmi orqanlara əsasən yayılmış digər məlumatlar səfirliyin saytında yerləşdirilib və sosial şəbəkə ünvanlarında müvafiq paylaşımlar edilib.

The online news portal "Dasmannews" of Kuwait and the daily Arabic language "Al-Anba", "Al-Nahar", " Al-Jarida" newspapers published articles about the attack of the Armenian Armed Forces on Ganja city by ballistic missiles and the loss of a significant number of civilians, including minors and women.
The Embassy of Azerbaijan in Kuwait informed that to remember the people who died during the attack, a commemorative board was installed in front of the main entrance gate of the embassy on October 19, including photos of the people who were victims of Armenian brutality, materials depicting the destruction of residential buildings and civilian objects. Since October 18, the members of the Azerbaijani community in the country organized and individually came to the embassy and paid tribute to the memory of our citizens who were victims of Armenian vandalism and placed flower bouquets and small children's toys in front of the plaque. Also, local citizens and citizens of different countries who passed by the embassy approached the board got familiar with the current situation, and were given detailed information about the Ganja terror. The display of the installed plaque commemorating the victims of Armenian vandalism will continue until the end of the week.