Moldova mətbuatında Ermənistan silahlı qüvvələrinin Gəncənin yaşayış binalarını gecə saatlarında yenidən raket atəşinə tutması barədə məqalələr dərc olunub.
“Timpul.md”, “NOİ.md”, “İPN.md” və digər informasiya portallarında Ermənistanın Azərbaycanın mülki əhalisini atəşə tutması, oktyabrın 17-də gecə saatlarında Ermənistanın Gəncə şəhərinə raket zərbələri endirməsi və dinc sakinlərin həlak olması, yaralanması haqqında məlumatlar yer alıb.
Qeyd edilir ki, Azərbaycanın cəbhə xəttindən uzaqda yerləşən Gəncə şəhərinin ballistik raket atəşinə tutulması nəticəsində dinc əhali arasında 13 nəfər həlak olub, 50-dən çox insan yaralanıb, yaşayış binaları dağılıb.
Moldova mətbuatında Gəncə hadisələri ilə bağlı Azərbaycan Xarici İşlər Nazirliyinin bəyanatı da dərc edilib.

The Moldovan media has published materials about another Armenian missile attack on Azerbaijan’s Ganja city.
"Timpul.md", "NOI.md", "IPN.md" and other information portals spread information about Armenian firing on the civilian population of Azerbaijan, Armenia's rocket attacks on the city of Ganja on the night of October 17, the deaths and injuries of civilians.
It was reported that 13 civilians were killed, more than 50 were injured and civilian settlements were destroyed as a result of the Armenian ballistic attack on Ganja city.
The materials published on Moldovan media also included the statement released by Azerbaijan’s Ministry of Foreign Affairs.