Qazaxıstan saytları Ermənistanın Gəncə şəhərinə növbəti raket hücumu ilə bağlı məlumatlar yayıb.
“zakon.kz”, “newsroom.kz”, “vlast.kz”, “azattyq-ruhy.kz”, “ea-news.kz” və digər saytlarda yayılan məlumatlarda Ermənistanın Gəncə şəhərinə raket hücumu nəticəsində 13 mülki vətəndaşın həlak olduğu, 40-dan çox insanın yaralandığı, 20-dən çox evin dağıldığı bildirilir.
Portallar Azərbaycan Xarici İşlər Nazirliyinin bəyanatını da dərc edib. Qeyd edilib ki, Ermənistanın ardı-arası kəsilməyən təcavüzünün, dinc əhaliyə qarşı qəddar hücumların qarşısı alınmalıdır. Beynəlxalq birlik Ermənistanın Azərbaycan xalqına qarşı bu qeyri-insani hərəkətlərinə göz yummamalıdır.

Kazakh websites published news about an Armenian rocket attack on Ganja city.
In the information published on "zakon.kz", "newsroom.kz", "vlast.kz", "azattyq-ruhy.kz", "ea-news.kz" and other websites, it was noted that 13 civilians were killed, more than 40 were injured and more than 20 houses were destroyed as a result of a rocket attack on the Armenian city of Ganja.
The portals also published the statement released by the Azerbaijani Ministry of Foreign Affairs. It was stressed that Armenian aggression and its vicious attacks against civilians must be stopped. The international community must not turn a blind eye to Armenia’s inhumane acts against the people of Azerbaijan.