Norveç nəşrləri Gəncəyə raket hücumu barədə yazılar dərc edib.
Norveçin nüfuzlu “Verdens Gang” və “Adresse” nəşrləri Ermənistan ordusunun Azərbaycanın ikinci böyük şəhəri Gəncəyə raket hücumundan bəhs edib.
Raket hücumu nəticəsində şəhərdəki bir neçə evin tamamilə dağıldığı, ən azı 13 mülki vətəndaşın həlak olduğu bildirilir.
“Verdens Gang” nəşrinin məqaləsində deyilir: “Azərbaycan prokurorluğunun məlumatına görə, hücum nəticəsində ən azı 50 nəfər zərər çəkib. Azərbaycan hökuməti məlumat verir ki, zərbələr Ermənistandan endirilib. Azərbaycan Prezidentinin köməkçisi - Prezident Administrasiyasının Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyev “Twitter”də 20-dən çox evin dağıldığını bildirir”.

Norwegian media such as ‘Verdens Gang’ and ‘Adresse’ have published articles about the Armenian missile attack on Ganja.
It was reported that several houses were destroyed, and 13 civilians were killed as a result of the rocket attack.
The article, published in ‘Verdens Gang’ reads: “According to the information given by Prosecutor General’s Office of the Republic of Azerbaijan, the rocket attack caused harm to at least 50 civilians. The Azerbaijani government informs that the strikes have been made from Armenia.”